Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz, Türkiye'ye döndü!

Türkiye’ye Tokyo Olimpiyatları’nda ilk altın madalyayı okçuluk branşında aldıran Mete Gazoz, yurda döndü. Gazoz, İstanbul Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı.

Olimpiyat şampiyonu Mete Gazoz, Türkiye'ye döndü!
02 Ağustos 2021 - 10:00
Türkiye’ye Tokyo Olimpiyatları’nda ilk altın madalyayı okçuluk branşında aldıran Mete Gazoz, yurda döndü. Finalde İtalyan rakibi Mauro Nespoli'yi yenerek altın madalyanın sahibi olan milli okçu Gazoz, İstanbul Havalimanı'nda coşkuyla karşılandı.

Gazoz, sabah saatlerinde Tokyo’dan İstanbul’a geldi. Gazoz’u, havalimanında karşılamaya gelen minik sporcular “Türkiye seninle gurur duyuyor” sloganı atarken bayraklar ve çiçekler eşliğinde karşıladı. 

Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanarak başarı elde eden Gazoz, “Bütün küçük kardeşlerim geldi, bu ana tanıklık ettiler. Benim için boynumdaki altın madalyadan ziyade küçük kardeşlerime örnek olabilmek daha önemli. Orada aslında o oku bir defa atmış gibi gözüküyorum. Ben o oku 5 yıl boyunca belki de yüz binlerce, milyonlarca defa attım. Her gece yattığım zaman kafamda kurduğum oydu. Finale çıkıyorum, son oku atmam gerekiyor. Ben o anı hep hayal ettim ve başardım. Çok mutluyum” ifadelerini kullandı. 

İşte Mete Gazoz’un kendisini karşılamaya gelen minik sporcularla verdiği poz;

YORUMLAR

  • 0 Yorum