Okullar kapanacak mı? Fahrettin Koca'dan açıklama

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine toplantısının ardından okulların son durumu ve vaka sayıları hakkında açıklama yaptı. "Okullar ve yükseköğrenim de dahil olmak üzere asla kapanmayacak olan kurumlar olacak" diyen Koca, vaka sayılarının yüzde 25'inin 0-17 yaş arasındakilerin olduğunu söyledi.

Okullar kapanacak mı? Fahrettin Koca'dan açıklama
28 Eylül 2021 - 12:35
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Kabine Toplantısı’nın ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Ortalama aktif vakamız 400 bin civarında, 400 bin diyelim. 4’te 1’i 0-17 yaş grubunda yani yüzde 25’i. Daha önce yüzde 10-11 oranındaydı ama bu vaka sayılarındaki artış hastane yatışına yüzde 10 oranında yansıdı. Yoğun bakım ve entübe sayılarına yansımadı. Tedirgin olunacak bir durum yok” dedi.

"OKULLAR, ASLA KAPANMAYACAK KURUMLAR OLACAK"
Bakan Koca, okullar hakkında da konuştu. Koca, "Artık aşı var. Elimizde bir güç var. O da aşı. Elimizde yeterince aşımız var. Yerli aşımız da önümüzdeki aylarda devreye girmiş olur. Dolayısıyla bizim aşı gibi bir gücümüz olduğunda toplumsal bağışıklığın elde edilmesi temel hedefimiz. Bunun için AVM'lerin kapanması ya da yeni dönemde kapanmalarını gündeme almak istemiyoruz. Yeni dönemde kişisel tedbirlerin devreye girdiği, kişisel güvenlik çemberinin daha çok önemsendiği ve aşılamayı ön planda hedeflediğimiz bir dönem olarak görüyoruz. Yeni dönemde kısıtlamaları gündemimize almak istemiyoruz. Okullar ve yükseköğrenim de dahil olmak üzere asla kapanmayacak olan kurumlar olacak" dedi. 
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum