Okullar kapanacak mı? Bilim Kurulu üyesinin sözlerine Fahrettin Koca'dan yanıt!

Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alper Şener'in "Günlük 60 bin, 70 bin vaka sayılarına sıçrama olması durumunda okulların kapanması gündeme gelebilir" sözlerine Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan yanıt geldi.

Okullar kapanacak mı? Bilim Kurulu üyesinin sözlerine Fahrettin Koca'dan yanıt!
01 Kasım 2021 - 09:57

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alper Şener'in "Günlük 60 bin, 70 bin vaka sayılarına sıçrama olması durumunda ise yeniden kapanma, okulların kapanması gibi tablolar gündeme gelebilir" sözlerine sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Bakan Koca, okulların kapatılmasına dair bir gündem olmadığını söyledi. Koca, şu ifadeleri kullandı: 
"Okulların kapanması ihtimalinden söz eden bir habere rastladım. Haber yanlıştır. Bilim Kurulumuzun böyle bir gündemi yok. Kurul üyesi bir arkadaşımızın aşının önemini vurgularken seçtiği ifade yanlış anlaşılmış. Öğrencilerimize başarı dolu haftalar diliyoruz"

BİLİM KURULU ÜYESİ NE DEMİŞTİ?
Bilim Kurulu üyesi Prof. Dr. Alper Şener, şunları söylemişti:
"Günlük 30 bin vaka sayıları üstüne pikler ve sıçramalar görebiliriz. Daha önceki dönemlerde gördük. Günlük 60 bin, 70 bin vaka sayılarına sıçrama olması durumunda ise yeniden kapanma, okulların kapanması gibi tabloları gündeme gelme durumu söz konusu olabilir. Şu anda gündemimizde yok, ama bu hiçbir zaman gündemimize gelmeyecek, gündemimizden tamamen çıktı diyemeyeceğiz. Çünkü günlük 30 bin olgularda plato şeklinde devam ediyor. Bu platolarda sıçramalar ve pikler söz konusu olduğu andan itibaren biz yeniden yasakları, okullardaki durumu değerlendirme durumda kalacağız" 


YORUMLAR

  • 0 Yorum