Öğrenciye ev yok, kiralar tavan yaptı!

Üniversite sınavı sonuçlarının açıklanması sonrasında aday öğrenciler okul tercihlerini yaptı, tercih sonuçlarını bekliyor. Pek çok öğrenci de üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesinin açıklanması ile kiralık ev arayışına başladı. Beş büyük şehirdeki öğrenci muhitlerinde ise kira fiyatlarının adeta tavan yaptığı görüldü.

Öğrenciye ev yok, kiralar tavan yaptı!
30 Ağustos 2021 - 15:50 - Güncelleme: 30 Ağustos 2021 - 16:09
ALTUĞ GÖMLEKSİZ / AYKIRI

Üniversitelerde eylül ayı itibariyle yüz yüze eğitimin başlayacağının açıklanmasıyla, şehir dışında okuyan pek çok öğrenci de ev bulma arayışına girdi. Öğrencilerin yeni eğitim döneminde, ev kiralarında karşılaştıkları fiyatlar ise adeta dudak uçuklattı. 

Önceki yıllara göre daha yüksek kiralar ile karşılaşan öğrenciler, üniversitelerin yüz yüze eğitimle devam etmesi durumunda konaklayamama korkusuyla karşı karşıya.

Özel yurtların pahalılığı ve devlet yurtlarına yerleşememe ihtimaline karşı ev arayışındaki öğrenciler, yüksek kiralara “KampüsteÇadır” hasthagiyle tepki gösterdi.

YÜZ YÜZE EĞİTİMİN BAŞLAMA SİNYALİ KİRALARI ARTTIRDI
Koronavirüs nedeniyle ara verilen yüz yüze eğitime, uzak eğitim sistemiyle devam edilmiş, bu süre içerisinde de pek çok öğrenci kaldıkları evlerini boşaltmıştı. Yüz yüze eğitime geçiş planlamasının ardından ise kiralık daire fiyatlarında yüzde 40'a kadar artış görüldü.
YORUMLAR

  • 0 Yorum