Odatv'nin yeni genel yayın yönetmeni belli oldu!

Serdar Cebe'nin istifasının ardından Odatv'nin yeni genel yayın yönetmeni merak konusu olmuştu. Yeni isim Hürriyet'ten ayrılan Toygun Atilla oldu.

Odatv'nin yeni genel yayın yönetmeni belli oldu!
15 Kasım 2021 - 15:05 - Güncelleme: 15 Kasım 2021 - 15:11

Odatv'nin yeni genel yayın yönetmeni belli oldu. Serdar Cebe'den boşalan genel yayın yönetmenliği koltuğuna Toygun Atilla oturdu.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla Hürriyet gazetesinden ayrıldığını duyurmuştu. Atilla, Odatv'nin yeni genel yayın yönetmeni oldu.

Atilla, Hürriyet ile ayrılığını “29 yıl önce 21 yaşında kapısından girdiğim ve yıllarca tutku ile çalıştığım Hürriyet’ten emekliliğimizi isteyerek alnımız açık, başımız dik olarak ayrıldık. Acısı ile tatlısı ile bir ömür geçirdik. Sürçü lisan ettiklerimiz, bilmeden kalbini kırdıklarımız olduysa affola.” sözleriyle duyurmuştu.


TOYGUN ATİLLA KİMDİR?
Gazeteciliğe 1991 yılında Günaydın gazetesinde başlayan Toygun Atilla, 1992 yılında Hürriyet gazetesine geçti. Oldukça uzun bir dönem Hürriyet gazetesinde muhabir olarak görev yapan Atilla, Türkiye’deki birçok polisiye operasyonu; Ergenekon, Balyoz, Askeri Casusluk, Şike gibi çeşitli davaları takip etti. Bu konularda dikkat çeken haber ve söyleşilere imza atmıştır.

Cumhuriyet Gazetesi Yazı İşleri Müdürü'yken hayatını yitiren Bülent Dikmener anısına her yıl düzenlenen haber ödüllerinde, 2011 yılında Jüri Özel Ödülü’'nü kazandı.

Toygun Atilla, biyografi ve edebiyat türlerinde eserler yazmış bir yazardır. Toygun Atilla, İfşa ve Sakıncalı Amiral adlı eserlerin sahibidir.

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum