O dönem bakandı: Ali Babacan, Sedat Peker'in iddiaları için savcılara seslendi!

DEVA Partisi lideri Ali Babacan, Sedat Peker'in iddiaları hakkında konuştu. Babacan, hiçbir savcının harekete geçmediğini belirterek, "Çok vahim bir durum" dedi.

O dönem bakandı: Ali Babacan, Sedat Peker'in iddiaları için savcılara seslendi!
07 Haziran 2021 - 11:13

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, organize suç örgütü yönetmek suçlamasıyla aranan Sedat Peker'in yayınladığı videolar hakkında açıklamalarda bulundu. Peker'in ortaya attığı iddiaların gerçekleştiği dönemde AK Parti'de bakan olarak görev yapan Babacan, savcıların harekete geçmemesini eleştirdi.

Ali Babacan, "İddialar ortaya saçılmış ama araştırılması için savcılık süreçleri başlatılmamış durumda. Çok vahim bir durum" diye konuştu.

FOX TV'de İsmail Küçükkaya'nın sorularını yanıtlayan Babacan, şöyle konuştu;
"İddiaların muhatapları var. İçlerinde Cumhurbaşkanı'nın yakınları, pek çok bakan, belediyeler, vakıflar, gazeteciler, dernekler var. İddialar ortaya saçılmış ama araştırılması için savcılık süreçleri başlatılmamış durumda. Çok vahim bir durum.

Dürüst ve işin ehli kadrolar işin başına geçsin, bütün sorunlar hızla çözülür. Türkiye, bir kabustan uyanma hızında iyileşebilir. Bütün bu problemlerin sebebi kötü yönetim.

Siyasetçiler finansmanını kısmen de olsa yasa dışı yapılardan sağlamaya başlayınca, o yasa dışı yapıların önü daha da açılıyor. Ülke tam bir bataklığa gömülüyor."


YORUMLAR

  • 0 Yorum