Nureddin Nebati ve Şahap Kavcıoğlu görevden mi alınacak? Çarpıcı iddia

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Nebati ve Kavcıoğlu'nun 'gidici' olduğunu öne sürdü.

Nureddin Nebati ve Şahap Kavcıoğlu görevden mi alınacak? Çarpıcı iddia
14 Mart 2022 - 09:45


Enflasyonun yüzde 50'yi aşmasıyla birlikte artan fiyatlar vatandaşı isyan ettirdi. Maaş zamları daha ilk aylardan buhar olurken vatandaşlar hayat pahalılığı karşısında zor durumda. 

Ekonomik kriz her geçen gün ağırlaşırken Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ile Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu için sürpriz bir iddia ortaya atıldı.  Sözcü yazarı Murat Muratoğlu, Nebati'nin "gidici", Kavcıoğlu'nun da "epeydir sırada olduğunu" ifade etti.

Muratoğlu’nun bugünkü "Nebati de gidici" başlıklı yazısının ilgili kısmı şöyle:

"Bütün temeli ihracat ve turizmde gelir artışına dayanan ekonomik program anlamını kaybetti. Hesaba göre ülke cari fazla verecekti. Cari açık bir ayda 7 milyar doları aştı. 12 aylık dönem itibarıyla 20 milyar doların üzerine çıktı. Ocak ve şubat aylarındaki dış ticaret açığı toplamı iki ayda 18.4 milyar dolara ulaştı. Faiz ile suni olarak oynamaya çalışınca iş çığırından çıktı. Kur Korumalı Mevduat gibi saçma sapan bir model icat edilerek ülke ekonomisini daha büyük risklerin içine atıldı. Çıkılabilecek gibi de değil…

Kim yaptı? Dış mihraklar bahanesi bu saatten sonra alıcı bulmaz. Savaşı öne sürüyorlar ama millet cebine bakıyor, o da tutmaz. Biri bu durumu üstlenmeli… Baş harfi Nebati… Zira üç vakte kadar bir yol görünüyor diye çıktı falında… Üç hafta mı olur, üç ay mı orasını bilmem ama önce hangisi gider acaba? Ne var ki Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu epeydir sırada..."


YORUMLAR

  • 0 Yorum