Nureddin Nebati'nin kardeşi Seyidullah Nebati için harekete geçildi: Suç duyurusu!

Merkez Bankası'nın faiz kararını bir gün önceden açıklayan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seyidullah Nebati için harekete geçildi. HKP, Nebati’nin faiz açıklamasıyla ilgili 4 isim hakkında suç duyurusunda bulundu.

Nureddin Nebati'nin kardeşi Seyidullah Nebati için harekete geçildi: Suç duyurusu!
17 Aralık 2021 - 13:43


Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin kardeşi Seyidullah Nebati, Merkez Bankası'nın faiz kararını 1 gün önceden açıklamasıyla gündem olmuştu.


Nebati, faiz kararı öncesi Bloomberg HT’ye yaptığı açıklamada, “Yarınki Merkez Bankası toplantısının çok önemli olduğunu düşünüyorum. Merkez Bankası'nın bence pas geçmesi lazım. Ama kanaatimce bir puan falan gibi bir indirim yapacaktır” ifadelerini kullanmıştı.

Seyidullah Nebati’nin bu sözlerinin ardından yeni bir gelişme yaşandı. HKP avukatları, Nebati'nin açıklaması üzerine harekete geçti. 

HKP avukatları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Prof. Dr. Şahap Kavcıoğlu ve iş insanı Seyidullah Nebati hakkında, Sermaye Piyasası Kanunu madde 107’de yer alan “Piyasa Dolandırıcılığı” suçunu işledikleri öne sürülerek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.


loading...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Hüseyin Özlem
    6 ay önce
    Türkiye’nin gerçek vatansever partisi olan Halkın Kurtuluş Partisi;şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da tüm hukuksuzlukların,haksızlıkların,eşitsizliklerin, adaletsizliklerin,yolsuzlukların, vurgunların, rüşvetlerin, kanunsuzlukların karşısında kararlıca mücadele etmektedir