Normalleşmenin detayları belli oldu: Uçak seyahatlerinde yeni dönem!

İçişleri Bakanlığı'nın valiliklere gönderdiği 'kademeli normalleşme' genelgesiyle birlikte seyahat kısıtlamasına dair detaylarda belli oldu. Genelgeye göre, uçak yolculuklarında da yeni bir dönem başlıyor.

Normalleşmenin detayları belli oldu: Uçak seyahatlerinde yeni dönem!
16 Mayıs 2021 - 13:17

İçişleri Bakanlığı tarafından normalleşme sürecine dair açıklama yapıldı. Valiliklere gönderilen genelgeyle birlikte 1 Haziran'a kadar sürecek kademeli normalleşmenin detayları da belli oldu. Normalleşme sürecinde uçak yolculuklarında da yeni dönem başlıyor. Genelgeye göre, izin belgesi ibraz etmeden seyahat edebilecek.

Havayolu şirketi SunExpress, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Kademeli normalleşme tedbirleri kapsamında 17 Mayıs - 1 Haziran tarihleri arasında uygulanacak kısıtlamaların geçerli olduğu saatlerde yolcularımız, seyahat izin belgesine ihtiyaç duymadan, uçak biletlerini/e-biletlerini ibraz ederek uçuşlarımıza katılabilecektir" bilgisini paylaştı.

Pegasus Hava Yolları'ndan yapılan paylaşımda ise, "17 Mayıs’tan 1 Haziran 2021’e kadar uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinde uçuşu olan misafirlerimiz, seyahatlerine ait mobil uçuş kartı, bilet görüntüsü gibi uçuşu olduğuna dair bir belge ibrazı ile seyahatlerini gerçekleştirebilirler" denildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum