Nihat Hatipoğlu, seyircinin sorusuna gülerek yanıt verdi: Ben de öğrendim artık bu işleri

Nihat Hatipoğlu, sahur programına katılan Nazan Alkıl'ın “Kaşlarımda dövme var, abdestim kabul olur mu?” sorusuna verdiği yanıtla gündemde. Hatipoğlu'nun açıklamaları seyircileri güldürdü.

Nihat Hatipoğlu, seyircinin sorusuna gülerek yanıt verdi: Ben de öğrendim artık bu işleri
05 Nisan 2022 - 16:34 - Güncelleme: 05 Nisan 2022 - 16:39


Her yıl Ramazan programı yapan Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, dün gerçekleşen sahur yayınında, bir seyircinin "Kaşlarımda dövme var, abdestim kabul olur mu?" sorusuna yanıt verdi.

Soru karşısında, "Sanıyorum kaşlarınız döküldüğü için böyle bir şey yaptırdınız. Buna siz kontur mü diyorsunuz? Bu işleri biraz öğrendik" demesi üzerine stüdyoda eğlenceli anlar yaşandı.

"HER ŞEYİ BİLİYORUZ AMA KONUŞMUYORUZ"
Sözüne devam eden Hatipoğlu, "Hanımların hepsi güldüler. Konturu bildiğim için... 20 yıldır konuşuyorum. Konturu bilmezsem olmaz tabi... Her şeyi biliyoruz ama her şeyi konuşmuyoruz. Öyle bir huyumuz var. Herkesi tanıyoruz ama konuşmuyoruz. Şöyle dövme normal itibariyle haramdır. Abdest geçirmediği için değil. Hz. Peygamber fizikimiz üzerinde ileride yanlış anlaşılabilecek oynamaları hoş görmüyor. Ancak zaruri haller olabilir. Kadınların görüntüsü önemli. Hastalık geçirdi diyelim... Hanım efendinin aile saati için yaptığı bu kontur istisnai kabul edileceğine inanıyorum ben" şeklinde cevapladı.


YORUMLAR

  • 0 Yorum