Netflix açıkladı: 10 yıl sonra ilk kez abone sayısı düştü

Netflix’in abone sayısı 10 yıl sonra ilk kez azaldı. Bu durum şirket hisselerinin New York borsasında sert düşmesine yol açtı.

Netflix açıkladı: 10 yıl sonra ilk kez abone sayısı düştü
20 Nisan 2022 - 09:24 - Güncelleme: 20 Nisan 2022 - 09:25


Netflix’in abone sayısı, 10 yılı aşkın zaman sonra ilk kez azaldı. Şirket, bu yılın ilk çeyreğinde 221 milyondan fazla aboneye sahip olduğunu ancak bu rakamın geçen yılın aynı dönemine göre azaldığını açıkladı.

Netflix, bu düşüşün büyük oranda Ukrayna savaşı sonrasında Rusya’dan çekilmesinden ve hesap paylaşımından kaynaklandığını belirtti. Geliri de azalan şirket, birçok ülkede abonelik ücretlerini artırmıştı.

Şirket, yatırımcılara gönderdiği mektupta daha fazla abonenin platformdan ayrılabileceği uyarısında bulundu. Bu haber üzerine Netflix hisseleri New York borsasında yaklaşık yüzde 25 değer kaybetti ve şirketin piyasa değeri 30 milyar dolardan fazla azaldı. Bu gelişme Netflix'in rakiplerinin hisselerinde de düşüşe yol açtı.

TÜRKİYE FİYATLARI YÜKSELDİ
Netflix geçen haftalarda abonelik ücretinin Türkiye’de de artacağını duyurmuştu. Platformun internet sitesinde yer alan bilgide, “Netflix'i akıllı telefonunuz, tabletiniz, Akıllı TV'niz, dizüstü bilgisayarınız veya yayın cihazınızda sabit bir aylık ücretle izleyin. Aylık plan ücretleri 37,99 TL ile 77,99 TL arasında değişmektedir” denildi.

Değişiklikle birlikte, temel plan ücreti 26.99 TL'den 37.99 TL'ye, standart plan ücreti 40.99 TL'den 57.99 TL'ye ve özel plan ücreti de 54.99 TL'den 77.99 TL'ye çıkarıldı.

Bu zamların mevcut kullanıcılara kademeli olarak sunulacağı fakat yeni abonelerin üyeliklerinin ise yeni tarifeden uygulanacağı belirtildi.


YORUMLAR

 • 6 Yorum
 • Yazık
  1 ay önce
  BIRILERI BUNA DUR DEMELİ. DURDURMALI.
 • Bu
  6 ay önce
  Haksiz olanı yargi eli ile haklı çıkaran, ocak söndüren, yuvaları yıkan
 • Yazık
  6 ay önce
  Maaş nedir ki. Yargi eli ile söndürdüğü ocaklar var. TARAF oldugu dosyalara ülkenin en iyi hukukçuları tekrar baksın gerçek ortaya cikar
 • VATANDAŞ KIRATLI YÜZÜNDEN İSYANDA
  9 ay önce
  Metin Kıratlı @MetinKiratli01 20 Tem Aziz milletimizin ve tüm İslâm âleminin #KurbanBayramı'nı can-ı gönülden kutluyor; Cenâb-ı Allah'a teslimiyetin sembolü olan bu mübarek günün birliğe, beraberliğe ve dayanışmaya vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramımız mübarek olsun. REYHAN UZUN @UzunReyhanuzun8 21 Tem @MetinKiratli01 adlı kişiye yanıt olarak Wavvvvv Sayın Kıratlı bizimle bayramlaştı. Bu bayramlar masum insanların kul hakkı yemeyenlerin ve Allah’a gerçek kul olanların bayramıdır. Sizler gibi iftiracı yalancı insanların hayatlarıyla oynayanların değil. Biliyorum ağır yazdım, siz neden yazdığımı biliyorsunuz değilmi? REYHAN UZUN @UzunReyhanuzun8 21 Tem @MetinKiratli01 adlı kişiye yanıt olarak İstersen bunu neden yazdığımı da burdan yazayım ki millet bilsin Sayın Kıratlının nasıl biri olduğunu? Kıratlı hukuk bürosunun ne masumlara acı versin diye hizmet ettiğini. Gerekirse AİHM mahkemesine taşıyacağım bu konuyu zannetmeyin ki, gariban bir Reyhan susturduk bitti. REYHAN UZUN @UzunReyhanuzun8 21 Tem @MetinKiratli01 adlı kişiye yanıt olarak Sayın Cumhurbaşkanımızı kandırabilirsiniz yalan ve iftiralarınızla ama beni asla. İsterseniz beni asın urganı boynuma kendim geçirir ayağımın altındaki sandalyeyi kendim tekmelerim. Ama bana yaptığınız bu yanlışı sizin yanınıza önce Allahım sonra da ben bırakmam. Anladın sen onu?
 • Bekle
  10 ay önce
  YARGIYA MÜDAHALE ILE, IMSANLARIN GELECEGINI KARARTMAK, VATANDAŞIN MALINA COKMEKTIR. HESABI ELBET SORULUR.
 • yeterrrrrr
  11 ay önce
  KAYNAK : Metin Kıratlı'nın Eşi arşivleri - Deşifre Haberlerhttps://desifrehaberler.com › tag › metin-kiratlinin-esi 6 Oca 2021 — Metin Kıratlı'nın Eşi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI'nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz... Deşifre Haberler 06/01/ ... Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI’nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz müdahelesi! Yargıtay 1.hukuk dairesinin son dönemlerde verdiği kararlar duyanlara ‘yok artık’ dedirtti. Bilindiği üzere eşi avukat Gülçin Kıratlı üzerinden Yargıtaya özellikle de Yargıtay 1.hukuk dairesine müdahaleleri hukuk camiasında yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Daha önce de “Deniz feneri Davası” ve “Fettah Tamince” dosyaları ile adı sıkça gündeme gelen Kıratlı ve avukat eşinin Yargıtay üzerindeki baskısı, Yargıya müdahelenin ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi. Yerel mahkemelerin vermiş olduğu hukuka uygun kararları akıl almaz bir şekilde bozarak, vatandaşın bedelini dahi ödediği tapuları iptal ettirmeye çalışan ve bu dosyalardan ciddi menfaat sağlayan KIRATLI’nın tapu dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesine sirayeti hukuk çevrelerinde ‘pes artık’ dedirtti. Tüm dosyaları lehine çevirmesiyle bilinen Metin KIRATLI’nın Tapu-Taşınmaz Tapu Dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesiyle menfaat ilişkisi tüyler ürpertti. Vatandaşların bedelini ödediği tapuları eşinin taraf olduğu dosyalarda, haksız bir şekilde kazandıran ve vatandaşın anayasal güvence altında bulunan mülkiyet hakkını gasp ettirmesi, özellikle ülkemizdeki hukuk reformunun gündemde olduğu bugünlerde kulislerde sıkça konuşulmaya başladı. Cumhurbaşkanlığına yakın çevrelerin dahi KIRATLI’nın bu absürt müdahelelerini yadırgayarak, yargıya güvenin zedelendiği yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.Tüm aklı selim hukukçuların üzerinde fikir birliği sağladığı yerel mahkeme kararlarını hiçe sayarak dosyalarda KIRATLI’nın eşinin taraf olduğu yönde Yargıtay kararları verilmesi çok konuşulacağına benziyor. Sayın Cumhurbaşkanının; haksız yargı gasplarının önüne geçilmesini temenni ediyoruz. Açıklamalarından sonra skandallarla gündeme gelen Metin Kıratlı’nın yargı içerisindeki siyasî baskısı ve eşi üzerinden rant sağladığı çok açık bilindiğinden daha fazla insanın hakkını gasp etmesinin önüne geçilmesi umuluyor. Bunun yanı sıra eşinin yargıtayda taraf olduğu açıktan veya gizli müdahil olduğu tüm dosyaların, âkil hukukçu ve tarafsız yargı üyeleri tarafından incelenerek hakkaniyetli kararlar verilip yargı gaspının önüne geçilmesi temenni ediliyor.