Muz yeme akımına katılan Suriyeliler hakkında yeni gelişme! Göç İdaresi'nden açıklama

"Muz yeme" akımı başlatarak Türk toplumu ile dalga geçen Suriyeliler hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Göç İdaresi Başkanlığı, 45 Suriyelinin sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine sevk edildiklerini açıkladı.

Muz yeme akımına katılan Suriyeliler hakkında yeni gelişme! Göç İdaresi'nden açıklama
12 Kasım 2021 - 14:22 - Güncelleme: 12 Kasım 2021 - 14:43
Sokak röportajında bir Türk vatandaşının "Muz yiyemiyorum" demesinin ardından Türk toplumu ile dalga geçmek için muz yeme akımı başlatan Suriyeliler hakkında yeni bir gelişme yaşandı. Göç İdaresi Başkanlığı'ndan olay hakkında açıklama geldi.

Göç İdaresi, 45 Suriyelinin sınır dışı edilmek üzere geri gönderme merkezlerine sevk edildiğini duyurdu.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:
"TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonuna bağlı Göç ve Uyum Alt Komisyonu'nda düzensiz göçle mücadele konusunda genel bilgi veren Başkan Yardımcımız, kendisine yöneltilen sosyal medyada paylaşılan provokatif muz görüntüleri ile ilgili bir soruya cevap verirken sorunun cevabı yazılı olarak istenmiş, sözlü cevap yarım kalmış bu da kamuoyuna yanlış yansıtılmıştır. Bahse konu provokatif paylaşımları yapan 45 yabancı uyruklu şahıs tespit edilmiş, bu şahıslar adli işlemlerin ardından sınır dışı edilmek üzere Geri Gönderme Merkezlerine sevk edilmiştir. İşlemleri devam eden 45 yabancı uyruklu şahıs halen Geri Gönderme Merkezlerinde idari gözetim altında bulunmaktadır."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum