Mustafa Sarıgül'ün partisinde şiddet iddiası: TDP Kadın Kolları Genel Başkanı istifa etti

Mustafa Sarıgül'ün Türkiye Değişim Partisi'nde (TDP) istifa yaşandı. Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, partisi ile hiçbir bağının kalmadığını açıkladı.

Mustafa Sarıgül'ün partisinde şiddet iddiası: TDP Kadın Kolları Genel Başkanı istifa etti
21 Ocak 2022 - 11:53


Mustafa Sarıgül’ün Genel Başkanı olduğu Türkiye Değişim Partisi yönetiminde istifa depremi yaşandı. Kadın Kolları Genel Başkanı Canan Ceylan, partiden istifa ettiğini açıkladı.

Ceylan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşımında “Biz hak hukuk adalet için çıktık bu yola. Ama haksızlık, adaletsizlik ve de hukuksuzluğun karşısında omurgalı dik duruşumuzdan hiç taviz vermedik. Bunun içindir ki, yapılan adaletsizliğin karşısında duracağız tabiî ki. TDP ile hiçbir bağım kalmamıştır" dedi.

Canan Ceylan'ın istifasının nedeniyle ile ilgili kendi Twitter hesabından paylaştığı, Habere Güven isimli sitede yayınlanan haberde çarpıcı bir ayrıntı yer aldı. Buna göre TDP Kadın Kolları Başkanlığına aday olan tarafta yer alan bazı kişiler Canan Ceylan’a sözlü ve fiziki şiddet uyguladı. Ancak adli makamlara intikal eden olayla ilgili Genel Başkan Sarıgül ve parti üst yönetimi sessiz kaldı. Haberde, Ceylan'ın istifasının bu nedenle gerçekleştiği aktarıldı. 


YORUMLAR

  • 0 Yorum