Mustafa Destici: "Sığınmacıların tamamı ülkelerine gönderilmeli"

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Mültecilerin tamamı, savaş bittiğinde Suriyeli ise Suriye'ye, Afganistanlı ise Afganistan'a, Ukraynalı ise Ukrayna'ya gönderilmeli" dedi.

Mustafa Destici: "Sığınmacıların tamamı ülkelerine gönderilmeli"
21 Nisan 2022 - 13:38


Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici,TBMM'de düzenlenen iftar programında parlamento muhabirleriyle bir araya geldi. Destici, son dönemde en çok konuşulan sığınmacı sorunuyla ilgili açıklama yaptı.

Türkiye'deki mültecilerin ülkelerine geri dönmeleri ve döndürülmesi gerektiğini belirten Destici, "Mültecilerin tamamı, savaş bittiğinde Suriyeli ise Suriye'ye, Afganistanlı ise Afganistan'a, Ukraynalı ise Ukrayna'ya gönderilmeli" dedi.

"YIL SONUNA KADAR 500 BİN SURİYELİ DÖNECEK"
Kimsenin sığınmacıları siyasi rant meselesi haline getirmemesi gerektiğini vurgulayan Destici, "Suriye'nin kuzeyinde uluslararası kuruluşların ya da başka İslam ülkelerinin finansıyla yapılan yeni yerleşim yerleri var. Tahmin ediyorum; bu yıl bunlar tamamlanacak, yıl sonuna kadar 500 bin mülteci Suriye'ye dönecek" diye konuştu.

"VATANDAŞIMIZ YAPMAYACAĞIZ, ÜLKELERİNE GÖNDERECEĞİZ"
Sığınmacıların Türkiye'de kalıcı olmalarını doğru bulmadıklarını dile getiren Destici, "Vicdanlı bir milletiz ama bu, 'Ülkemizi göçmenlerle dolduralım, bunlar burada ilanihaye kalsın' demek değil. Bunları vatandaşımız yapmayacağız ve kendi ülkelerine göndereceğiz. Nihai hedefimiz bu" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum