Mustafa Destici'nin Meral Akşener sözlerine Süleyman Soylu'dan destek geldi

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, isim vermeden Gezi Parkı'nı savunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'i hedef almıştı. Destici'ye Süleyman Soylu'dan da destek geldi.

Mustafa Destici'nin Meral Akşener sözlerine Süleyman Soylu'dan destek geldi
28 Nisan 2022 - 15:16


İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in partisinin grup toplantısındaki sözleri gündeme damga vurdu. Akşener'in "Parola vatan, işareti namus! Kahrolsun istibdat, kahrolsun zulüm! Yaşasın hürriyet, adalet, müsavat ve meşveret" sözleri siyaset gündemini hareketlendirdi.

BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, sosyal medya hesabından isim vermeden Akşener'i hedef aldı. Destici'ye ise destek Süleyman Soylu'dan geldi. Süleyman Soylu, Destici'nin açıklamalarını tek tek retweet yaptı. 

İşte Destici'nin açıklaması:
"Batının da desteğiyle milletin oyuyla seçilmiş meşru hükümeti sokak kalkışmasıyla devirmek için planlandığı anlaşılan, bir sivil darbe girişimi olan Gezi Olaylarını Cumhurbaşkanı adaylığı yarışında bir adım öne geçme hırsıyla 'milli şuurun ayağa kalkmasıdır' diye takdim ederek, kürsülerde 'kahrolsun istibdat, yaşasın hürriyet, adalet, müsavat, meşveret' diyerek nutuk atanlara samimiyetle hatırlatırım ki; 1908’de emperyalistlerin oyunu ve tahrikiyle bu sloganlar atılarak 2.Abdülhamid Han tahttan indirildikten sadece 10 yıl içinde, (1908-1918 arası) Balkanlar başta olmak üzere, Afrika, Ortadoğu, Kafkaslar, Adriyatik kıyıları, birer Türk Gölü olan Karadeniz ve Akdeniz bizden koparılıp, İstanbul ve Anadolu işgal  edildi. Vatan parçalandı, Devlet yok edildi. Milyonlarca Türk ve Müslüman sürgün edilip katliama uğradı. Geçmişten adam hisse kaparmış... Ne masal şey! Beş bin senelik kıssa yarım hisse mi verdi? 'Tarih'i  'tekerrür'  diye tarif ediyorlar; Hiç ibret alınsaydı, tekerrür mü ederdi? (Mehmet Akif Ersoy) Not: Tarihte yaşananları en iyi tarihçilerin bildiği de ilmi bir gerçekliktir"


YORUMLAR

  • 0 Yorum