Mustafa Destici: "Mülteciler, Türkiye'nin geleceği için tehdit geri dönmeliler"

BBP Lider Mustafa Destici, katıldığı canlı yayında Cumhur İttifakı'nın ortağı olduklarını belirterek, sığınmacılar ve kaçak geçişler konusunda "Türkiye'nin geleceği için tehdit oluşturuyorlar" ifadelerini kullandı.

Mustafa Destici: "Mülteciler, Türkiye'nin geleceği için tehdit geri dönmeliler"
17 Nisan 2022 - 21:26


BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, sığınmacılar ve kaçaklar konusunda Erdoğan'ı kızdıracak açıklamalarda bulundu. Destici, "mültecilerin Türkiye'nin başnıa kaos açma endişesi taşıyorum" sözleri dikkat çekti. İşte detaylar...

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, katıldığı canlı yayında Millet İttifakı'nın cumhurbaşkanlığı adayının kim olması gerektiğine dair konuştu. Destici, "Millet İttifakı'nın 6 partisinin de Cumhurbaşkanı adayı farklı. Dolayısıyla bir isim üzerinde uzlaşmaları kolay değil. Bunun için açıklayamıyorlar, seçim dönemine bırakıyorlar. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığını en çok hak eden kişi Kemal Kılıçdaroğlu'dur." dedi.
Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, tv100'de yayınlanan Pazar Siyaseti'nde Pınar Işık Ardor'un sorularını yanıtladı.

"MÜLTECİLER TÜRKİYE'NİN GELECEĞİ İÇİN TEHDİT"
Türkiye'nin göçmen politikasına ilişkin konuşan Destici, "Mülteciler Türkiye'nin geleceği için tehdit, savaş sona erdikten sonra gönderilmeliler. Mültecilerin Türkiye'nin başına kaos açma endişesi taşıyorum." dedi.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN ORTAĞIYIZ"
Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmesinin detaylarını anlatan Destici, "Cumhur İttifakı içerisinde ittifak ortağıyız. Sayın Cumhurbaşkanımızla bir saat süren görüşmede öncelikle ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik durum, siyasi durum, 2023 seçimleri erken seçim var mı, yok mu? İttifaklar meselesi... Bütün bunları konuştuk. Tabii sahada Cumhur İttifakı bileşenlerin yükselmesi, uyumunun artması bütün bunları konuştuk. Bunun dışında geliri düşük olan vatandaşımızın içinde bulunduğu durum, şartlar, fırsatçılar, stokçularla birlikte ücretli öğretmenlerin durumu veFahri Kur'an kursu öğreticileri de görüşmenin gündemindeydi. Biz kurulduğumuz günden beri yapıcı, yol gösterici ve sorumlu bir siyasi anlayış içerisinde hareket ediyoruz. Biz ilkelerimizden hiçbir zaman vazgeçmedik. Cumhur İttifakı içerisinde olmamız ilkelerimizden vazgeçmemiz anlamına gelmiyor. Bu konuda da kimsenin bizden böyle bir talebi yok. Sayın Cumhurbaşkanımızın da ekonomiye ilişkin tutumumuzla ve açıklamalarımızla ilgili bir iması dahi olmamıştır. Evet biz İttifakı'nın üyesiyiz. Ama ayrı bir partiyiz." ifadelerini kullandı.

"CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞINI EN ÇOK KILIÇDAROĞLU HAK EDİYOR"
Millet İttifakı'nın adayının Kılıçdaroğlu olması gerektiğini söyleyen Destici, " Millet İttifakı'nın 6 partisinin de Cumhurbaşkanı adayı farklı. Dolayısıyla bir isim üzerinde uzlaşmaları kolay değil. Bunun için açıklayamıyorlar, seçim dönemine bırakıyorlar. Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanlığı adaylığını en çok hak eden kişi Kemal Kılıçdaroğlu'dur. Kılıçdaroğlu'nun ziyaretlerini doğru bulmuyorum. Bunlar siyasi propaganda amaçlı." diye konuştu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum