Mustafa Canbey: "Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman' diyerek bu millete zeytinyağını yedirmediler

AKP Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, ilginç bir açıklama yaptı. Canbey, "Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman' diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler" dedi.

Mustafa Canbey: "Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman' diyerek bu millete zeytinyağını yedirmediler
31 Ekim 2021 - 13:46 - Güncelleme: 31 Ekim 2021 - 13:58

Balıkesir'in Ayvalık ilçesinde düzenlenen Uluslararası Zeytin Festivali'nde konuşan AKP Balıkesir Milletvekili Mustafa Canbey, ilginç ifadeler kullandı. Canbey, "Hatırlarsınız, 'Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman' diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler. Bu millet, bu kadar sağlıklı üründen mahrum bırakıldı" idiasında bulundu.

Canbey şöyle dedi:
"Adı her zaman bereketle anılan zeytin ve zeytinyağının festivalindeyiz. Zeytin, bizim sofralarımızın bereketidir. Zeytinyağı bizim asla sofralarımızdan eksik etmediğimiz, besin kaynaklarımızdan biridir. Zeytinyağı artık itibarını kazanmıştır. Dünyanın en sağlıklı besinlerinden biri zeytinyağıdır. Hatırlarsınız, 'Zeytinyağlı yiyemem aman, basma da fistan giyemem aman' diyerek bu millete yıllarca zeytinyağını yedirmediler. Bu millet, bu kadar sağlıklı üründen mahrum bırakıldı"


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • tuganay
    4 hafta önce
    Bir Türküyü dinleyip te zeytinyagi yemeyen kafa zaten yesede bi ise yaramaz cünkü o kafa degil küptür.Zeytinyagi yememeyi türküyle bagdastiran milletvekili aslinda TÜRK milletine hakaret etmektedir.Biz hem o türküyü dinler hem de zeytinyagli dolma yerdik.Yani türkü dinlettiler de zeytinyagi yedirtmediler diyen akil fukarasina sadece gülerim.Bu ülkede ben bildim bileli,SANA ve VITA yagi cikana kadar hatta ciktiktan sonra bile büyük cogunluk sadece tereyagi ve zeytinyagi kullanmistir.SANA ve VITA yaglarini ülkeye sokturan Menderes'tir.Tereyagi ve zeytin yagi tüketimindeki azalmanin bas sorumlusu Menderestir,Türkü degil.