Müslüme Yağal'ın annesinin ifadeleri ortaya çıktı

Türkiye'nin gündemine oturan Müslüme Yağal'ın ölümüyle ilgili şok gelişmeler yaşandı. Müslüme Yağal'ın tutuklanan 70 yaşındaki dedesinin, biyolojik babası olduğu ortaya çıkmıştı. Olay sonrası Müslüme'nin annesinin kan donduran ifadeleri ortaya çıtkı.

Müslüme Yağal'ın annesinin ifadeleri ortaya çıktı
26 Kasım 2021 - 11:59 - Güncelleme: 02 Aralık 2021 - 22:07

Mersin'in Gülnar ilçesinde kaybolan 10 gün sonra cansız bedeni bulunan Müslüme Yağal'ın ölümü sonrası şoke eden detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı. Müslüme Yağal'ın tutuklanan 70 yaşındaki dedesinin, biyolojik babası olduğu ortaya çıktı. Bu gelişme sonrası anne ise bu gerçeği bugüne kadar kayındeperinin kendisini öldürmesinden korktuğu için açıklayamadığını söyledi.


Aile üyelerinin gözaltına alınmasının ardından tutuklanan 70 yaşındaki dedesi Hasan Yağal'ın DNA örneği küçük kız ile uyumlu çıktı. Bu durum Müslüme'nin gerçek babasının Hasan Yağal olduğunu ortaya koydu.Gündeme bomba gibi düşen gelişme sonrası tüm gözlerin çevrildiği Müslüme'nin annesi Sevgi Yağal ise jandarmadaki sorgusunda kayınpederinin tecavüzüne uğradığını öne sürdü.

ÖLDÜRMESİNDEN KORKMUŞ
İfadesinde "Kayınpederim bana tecavüz etti" diyen anne Sevgi Yağal, bu gerçeği bugüne kadar kayındeperinin kendisini öldürmesinden korktuğu için açıklayamadığını söyledi.


Müslüme'nin annesi Selvi Yağal, küçük kızın dedesinin tutuklanmasıyla ilgili soruya "Biz de bilmiyoruz. Jandarma ne dediyse biz onu yaptık. Bırakınca da hayvanlarımızın başına geldik." demişti.

Küçük kızın abisi ise "Siz serbest kaldınız. Dedeniz neden tutuklandı?" sorusunu şöyle yanıtlamıştı: "Bilmiyorum. Bir anda oldu. Anlamadım… Kaybolduğu gün ailemle hayvanları otlatmaya gitmiştik. Döndüğümüzde kaybolduğunu öğrendik. Dedemin neden tutuklandığını bilmiyorum."

 

YORUMLAR

  • 0 Yorum