Murat Ongun'dan iddialara yanıt: Biz bu kumpası Mart 2019'da da görmüştük

İBB Sözcüsü Murat Ongun, İçişleri Bakanlığı'nın 'terör teftişi' başlatmasına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. 2019 seçimlerinden önce Sabah ve Hürriyet'in yaptığı haberleri paylaşan Ongun, "Biz bu kumpası Mart 2019'da da görmüştük" dedi.

Murat Ongun'dan iddialara yanıt: Biz bu kumpası Mart 2019'da da görmüştük
30 Aralık 2021 - 13:36


İçişleri Bakanlığı'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) için 'terör teftişi' başlatması hakkında İBB Sözcüsü Murat Ongun'dan yeni bir açıklama geldi.

Mart 2019'daki İstanbul seçimlerinden hemen önce Sabah ve Hürriyet'in yaptığı "CHP, İYİ Parti ve Saadet Partisi'nin PKK bağlantılı adayları..." başlıklı haberleri sosyal medya hesabından paylaşan Ongun, "Biz bu kumpası Mart 2019'da da görmüştük" dedi.

Sabah ve Hürriyet'in haberlerindeki isimlerde yıllardır herhangi bir suç tespit edilemediğini belirten Ongun, "Malum medyaya servis edilen uydurma belgelerle yüzlerce kişi hedef gösterildi, günlerce Başkan Ekrem İmamoğlu'na saldırıldı" ifadelerini kullandı.

Ongun paylaşımında şu ifadeleri kullandı:
"Biz bu kumpası Mart 2019'da da görmüştük. Malum medyaya servis edilen uydurma belgelerle yüzlerce kişi hedef gösterildi, günlerce Başkan Ekrem İmamoğlu'na saldırıldı. Yıllar geçti hiçbir suç tespit edilmedi."


YORUMLAR

  • 0 Yorum