Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin yol haritasını açıkladı

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, partisinin yol haritasını açıkladı. İnce, "Bu meydanları hep birlikte dolduracağız, adımız onun için memleket. Atatürkçü, Cumhuriyetçi, demokrat bir parti olacağız" dedi.

Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin yol haritasını açıkladı
18 Mayıs 2021 - 11:43

2020'nin Eylül ayında başlattığı Memleket Hareketi'ni partileştiren Muharrem İnce, Memleket Partisi'nin yol haritasını açıkladı. İnce, "Bir yanda Cumhur İttifakı bir yanda Millet İttifakı. Biz diyeceğiz ki ne Cumhur ne Millet, tek yol memleket! Atatürkçü, Cumhuriyetçi demokrat bir parti olacağız" dedi.

"Böyle gelmiş böyle gitmez. Gitmemeli diyeceğiz birlikte" diyenince "Atatürk'e saygısızlık yapanı partide istemiyoruz. Terörle arasına mesafe koyamayanı istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

İnce'nin açıklamaları şu şekilde;
"Bu meydanları hep birlikte dolduracağız, adımız onun için memleket. Logoyu, ismi hepsini anlatacağım. Bunlar çok önemli değil. Bunlar yürekte yaşar. Atatürkçü, Cumhuriyetçi, demokrat bir parti olacağız... Atatürk'e saygısızlık yapanı, ayrımcılık yapanı, çevreye saygısı olmayanı partimize istemiyoruz. Terörle arasına mesafe koymayanı, terörün her türlüsünü kınamayanı istemiyoruz. 85 milyonu buraya bekliyoruz.

"2 AY SONRA HERKES GÖRECEK MEYDANLARI"
Yakında bu hastalıktan kurtulduğumuzda bu meydanları gümbür gümbür nasıl doldurduğumuzu herkes görecek. Duruşumuz net, net olacağız. Önemli olan duruşundur, duruşun. Tut ki, Ali'den miras kaldı sana Zülfikar, yüreğin yoksa ne yapsın sana Zülfikar. Ali'nin yüreği olacak önce yüreği.

2 ay sonra herkes görecek meydanları. Bu muhalefet düzenine toptan bir itirazımız var. Eğitimi, sağlığı, iyi yaşam koşullarını, iyi yaşamın nasıl olacağını konuşacağız. Eğitimin niteliğini konuşacağız. Tarımı, hayvancılığı, markalaşmayı konuşacağız. Tasarımı, turizmi konuşacağız.

"BİZ DİYECEĞİZ Kİ NE CUMHUR NE MİLLET, TEK YOL MEMLEKET"
Doğduğum yer Yalova, doyduğum yer Ankara, hizmet ettiğimiz yerdir memleketimiz Türkiye… Türkiye’yi hep birlikte kalkındıracağız. Bir yanda Cumhur İttifakı bir yanda Millet İttifakı. Biz diyeceğiz ki ne Cumhur ne Millet, tek yol memleket."

İnce'nin kurduğu Memleket Partisi ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde temsil edilen parti sayısı 13'e yükseldi. CHP'den istifa ederek Memleket Partisi'nde kurucu üye olarak yer alan İzmir Milletvekili Mehmet Ali Çelebi, Karabük Milletvekili Hüseyin Avni Aksoy ve Yalova Milletvekili Özcan Özel, Meclis'te Memleket Partisi'ni temsil edecek. Kaynak: Muharrem İnce, Memleket Partisi'ni kurdu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum