Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi: İstanbul'u ver Türkiye'yi al

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi. İnce, "İstanbul’u ver Türkiye’yi al" dedi.

Muharrem İnce, Kemal Kılıçdaroğlu'na seslendi: İstanbul'u ver Türkiye'yi al
14 Ocak 2022 - 16:42


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Kayseri'de açıklamalarda bulundu. İnce,  Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayına ilişkin konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun  Ekrem İmamoğlu'nu aday göstermeleri halinde İstanbul'u kaybedeceklerine dair açıklamalarına değindi.

"İSTANBUL'U VER, TÜRKİYE'Yİ AL"
İnce, şöyle konuştu:
''Yok İstanbul’a veremezmişiz. İstanbul’u ver Türkiye’yi al kardeşim, alabiliyorsan sonra da ‘İstanbul’da belediye meclisinde çoğunluğumuz yok, AK Parti’ye geçer’ deniyor. Geçsin. Sen seçim kazanmak istiyor musun? ‘Kazanırız ama İstanbul belediyesini kaybederiz, Meclis’te çoğunluğumuz yok’. Geçsin AK Parti’ye. Al görevden, ata bir kayyum. Yapamıyor musun? Ben mi öğreteceğim size, bunları bilmiyor musun? Sizin derdiniz üzüm yemek mi, bağcıyı dövmek mi? Önce onu söyleyin.

Adı geçen belediye başkanlarına da sesleniyorum; dikkatli olun, bana yaptıklarını size yapmasınlar. Sandıkları boş bırakırlar, haberiniz olsun. Ben baştan söylüyorum. Tayyip Erdoğan’ın böyle bir korkusu var mı? Aday yapılmama, diye bir korkusu var mı? Yok. Sandık koyulsa yine Tayyip Erdoğan çıkar mı? Çıkar. Korkuyla koltuk korunur mu? Koyacaksın sandığı, cumhurbaşkanı adayını o yapacaksın, bu kadar basit. Koltuklar insanlara mülk değildir. Babadan miras değildir ya çıkacaksın aslanlar gibi aday olup kazanacaksın ya da aday olamıyorsan vereceksin koltuğu, bu kadar basit."


YORUMLAR

  • 0 Yorum