Muharrem İnce'den Nureddin Nebati'ye: Türk ekonomisini bitkisel hayata soktu

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye yüklendi. İnce, "Erdoğan ve her dediğini yapan bu emir eri Nebati, Türk ekonomisini ne yazık ki bitkisel hayata soktu" dedi.

Muharrem İnce'den Nureddin Nebati'ye: Türk ekonomisini bitkisel hayata soktu
30 Aralık 2021 - 15:52 - Güncelleme: 30 Aralık 2021 - 16:01


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, "Kur korumalı TL vadeli mevduat" sistemi üzerinden Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan ile Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye yüklendi.

İnce, "Dolar yeniden 18’e çıkarsa bunu düşünmek bile istemiyorum. Erdoğan ve emir eri her dediğini yapan bu Nebati, Türk ekonomisini ne yazık ki bitkisel hayata soktu” dedi.

İnce’nin açıklaması şöyle:
“Bir hafta önce dolar 11 liraydı; bugün 13 lira. Döviz yüzde 18 artmış. Diyelim ki bir hafta önce yüzde 16'dan 17'den kur garantili olarak TL'yi faize yatırdı bir kişi. Üç ayda yüzde 4 faiz alacak TL'ye. Kur yüzde 18 arttı. Aradaki fark yüzde 14, bunu hazine verecek. Ne kadar para var burada, bakanın söylediğine göre 60 milyar TL yani bir haftada 8 milyar TL hazineden ödenecek.

Dolar yeniden 18'e çıkarsa bunu düşünmek bile istemiyorum. Erdoğan ve emir eri her dediğini yapan bu Nebati, Türk ekonomisini ne yazık ki bitkisel hayata sokmuşlar. Sayın Nebati'ye sesleniyorum. Sayın Bakan, kurlar 18'den 11'e düştü diyordun ama şimdi 13 oldu tekrar. Kurlar düştüyse indirim yapılmalı diyorsun.

Şimdi sana sorum şu; senin AVM'lerde dükkanların var. Bu dükkanlarda indirim yaptın mı? Sayın Bakan önce sen indirim yaptın mı? İndirimi zabıta gücüyle yaptıramazsın bunu öğrenmen gerekiyor. Eğer millete maliyenin sopası var diyorsan, önce senin dükkanlarındaki indirimleri açıklaman lazım"


YORUMLAR

  • 0 Yorum