Muharrem İnce'den Ali Erbaş'a: Atatürk'e bir Fatiha'yı çok gören biri din adamı olamaz

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a tepki gösterdi. İnce, "9 Kasım’da Fesli’yi (Kadir Mısıroğlu) ziyaret ediyor. 10 Kasım’da Atatürk’e bir Fatiha’yı çok görüyor. Bu adam Tayyip Erdoğan’ın maşasıdır. Böyle din adamı olmaz" dedi.

Muharrem İnce'den Ali Erbaş'a: Atatürk'e bir Fatiha'yı çok gören biri din adamı olamaz
07 Kasım 2021 - 13:29

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Malatya'da basın mensuplarıyla bir araya geldi. İnce, burada yaptığı açıklamada Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'a sert tepki gösterdi.

"ERDOĞAN’IN MAŞASIDIR"
Türkiye'de konuşulmayan bir Diyanet sorunu olduğunu vurgulayan İnce, şöyle dedi:
"9 Kasım'da Fesli'yi (Kadir Mısıroğlu) ziyaret ediyor. 10 Kasım'da Atatürk'e bir Fatiha'yı çok görüyor. Yakında 10 Kasım geliyor. Bu ülkenin kurucusunun kurtarıcısının, hutbede adını anmamak, bir Fatiha’yı çok görmek… Herkesi buna tepki göstermeye davet ediyorum. Bu adam din adamı değildir. Bu adam Tayyip Erdoğan'ın maşasıdır. Böyle din adamı olmaz. Dünyanın hiçbir ülkesinde kurucusuna hakaret eden din adamları olmaz."

Ayrıca Türkiye'nin bir numaralı sorunun Siyasi Partiler Kanunu olduğunu söyleyen İnce, “Eğer Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem istiyorsanız hodri meydan! Siyasi Partiler Kanunu'ndan başlayalım” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum