Miss Ukrayna birincisi Anastasiia Lenna silah kuşandı, direniş çağrısı yaptı!

Miss Ukrayna'da 2015 yılında birinci olan Anastasiia Lenna, Rusya'nın ülkesini işgal etmesinin ardından silah kuşandı. Direniş çağrısı yapan Lenna, savaş tatbikatlarına katıldığını ve bu konuda eğitim aldığını belirtti.

Miss Ukrayna birincisi Anastasiia Lenna silah kuşandı, direniş çağrısı yaptı!
27 Şubat 2022 - 13:11 - Güncelleme: 27 Şubat 2022 - 13:16


Eski Ukrayna güzeli Anastasiia Lenna silah kuşanıp direniş çağrısı yaptı. Ruya'nın ülkesine yönelik başlattığı işgal girişimiyle ilgili sert ifadeler kullanan Lenna'nın silahlı pozları gündem oldu.

2015 yılında henüz 24 yaşındayken Ukrayna Güzeli seçilerek tacın sahibi olan Anastasiia Lenna, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi üzerine harekete geçti. Sosyal medyada çok aktif olan ve çok sayıdaki takipçisine seslenen Lenna, takipçilerine savaşta yer almaları için çağrıda bulundu.

Kamuflaj kıyafeti giyerek eline tüfek alan Lenna, Ukrayna’nın direnişine katkıda bulunmak için tavsiyeler de verdi.  Kişisel Instagram hesabından paylaşılan görüntülerde Lenna, silahlarla poz veriyor.

Türkiye’de bir halkla ilişkiler uzmanı olarak çalıştığı öğrenilen Lenna geçmişte atıcılık ve savaş tatbikatlarına katıldığını ve bu konuda eğitim aldığını da dile getirdi. Lenna, “Ukrayna sınırını, ülkemizi işgal etme amacıyla geçen herkes öldürülecektir” diyerek Rus askerlerine gözdağı verdi.

Lenna, NATO’yu da eleştirerek, “Ordumuz, NATO’nun yardım etmesi gerektiği gibi mücadele veriyor” yorumunu yaptı.

Lenna ayrıca ülkedeki bütün trafik levhalarının da kaldırılması gerektiğini söyleyerek, bu sayede askerlerin nereye gideceğini bilemeyeceğini dile getirdi. Lenna, “Bütün yol işaretleri ve şehirlerin dışındaki göstergeleri kaldırmak gerekiyor. Düşman bölgeyi tanımıyor, bu sayede onları alt edebiliriz” dedi.

 


loading...

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dazı
    4 ay önce
    Ah canım ya saçları bozulmasın diye kask da takamaz o. Tırnakları kırılmasın diye eldiven takmış, sırf şov bu ülkenin insanları onu anladım.