Milli takım gruptan nasıl çıkar? İşte tüm ihtimaller

2022 Dünya Kupasına gidebilmek için milli takımın kalan maçlarını farkla kazanması gerekiyor.

Milli takım gruptan nasıl çıkar? İşte tüm ihtimaller
13 Kasım 2021 - 21:12 - Güncelleme: 14 Kasım 2021 - 00:00
2022 Dünya Kupası Elemeri'nde grup aşamasının son 2 maçına girilirken A Milli Takım'ın gruptan çıkacağı olasılıklar büyük merak konusu oldu. Letonya'yı uzatma dakikalarında yıkarak dev turnuvaya katılma umutlarını son maçlara taşıyan Milliler için artık liderlik mucize. Ay-Yıldızlıların grupta 2. olarak play-off biletini alma şansı devam ediyor.

2022 Dünya Kupası Elemeleri G Grubu'nda peş peşe aldığı kötü sonuçlarla liderliği kaptıran A Milli Takım, 3. sıraya kadar geriledi. Dev turnuvaya katılma yolunda son iki maçta Norveç'le rekabet edecek Ay-Yıldızlı ekibe Katar biletini getirecek birden fazla olasılık var.

AVERAJ ÇOK ÖNEMLİ
Türkiye'nin gruptan lider olarak çıkabilmesi için kalan iki maçını da kazanması, Hollanda'nın en fazla 1, Norveç'in ise en fazla 3 puan alması gerekiyor. Hollanda'nın grubu lider olarak tamamlayacağı senaryoda Milli Takım iki maçını da kazanır, Norveç ise en fazla 3 puan alırsa play-off bileti ay-yıldızlı ekibimizin olacak. Milli Takım'ın iki maçını kazanması, Norveç'in ise 4 puan alması halinde puanlar eşitlenecek. Bu durumda genel averaja bakılacak.Norveç'in son iki maçını da kaybetmesi halinde ise Türkiye'nin bir maçını kazanması ikincilik için yeterli olacak.

YORUMLAR

  • 0 Yorum