Milli Gazete'den çarpıcı iddia: Lütfi Elvan, AKP'den de istifa edecek

Faiz konusunda Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ters düştüğü için Hazine ve Maliye Bakanlığı görevinden istifa ettiği belirtilen Lütfi Elvan hakkında çarpıcı bir iddia ortaya atıldı.

Milli Gazete'den çarpıcı iddia: Lütfi Elvan, AKP'den de istifa edecek
10 Ocak 2022 - 12:36


Saadet Partisi'nin yayın organı Milli Gazete, Ankara kulislerine dayandırdığı haberinde, eski Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan'ın AKP'den istifa edeceğini iddia etti.

Elvan’ın ''Faizleri indirin'' talimatına karşı çıktığı haberleri basına yansımasının ardından AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan gelen "Milletimizi faize ezdiremeyiz. Bunun başka çıkışı olamaz. Hala kalkıp da bu yolda, bu mücadelede beraber yürüdüğümüz arkadaşlarımızdan faizi savunanlar kusura bakmasın ben faizi savunanla beraber olmam, olamam. Bu görevde olduğum sürece faizle mücadelemi sürdüreceğim” ifadeleri dikkati çekmişti.

Erdoğan’ın “Ben faizi savunanla beraber olmam” ifadesinin eski Bakan Elvan’a yönelik olduğu ileri sürülmüştü. Nitekim Erdoğan'ın bu konuşması sırasında bir tek Lütfi Elvan alkışlamamıştı.

Hatta Elvan'ın kendisinden bir önceki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'la ters düştüğü öne sürülüyordu. Şöyle ki bakanlıkta Albayrak'ın talimatlarının dinlendiği hatta o zaman bakan yardımcısı olan Nurettin Nebati'nin Berat Albayrak'tan talimat aldığı iddia ediliyordu. Bu durumun da Lütfi Elvan'ı rahatsız ettiği iddia ediliyordu.

İSTİFA İDDİASI
Ankara kulislerinde Elvan'ın bakanlığın ardından AKP'den de ayrılacağı ifade ediliyor. Bilindiği üzere Elvan, siyasette Erdoğan'a yakınlığı ile biliniyor. Nitekim Elvan, Erdoğan'ın başdanışmanlığı ve bir çok bakanlık görevlerinde bulundu.


YORUMLAR

  • 0 Yorum