Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 200 civarında sınıf Covid-19 nedeniyle eğitime ara verdi!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, koronavirüs nedeniyle 200 civarında sınıfın eğitime ara verdiğini ve online eğitime geçtiğini açıkladı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer: 200 civarında sınıf Covid-19 nedeniyle eğitime ara verdi!
12 Eylül 2021 - 13:19

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Covid-19 vakası nedeniyle ya da yakın teması nedeniyle eğitim öğretime 14 gün ara verip dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir” dedi.

Bakan Mahmut Özer, şu ifadeleri kullandı:
”Yine eğitim öğretim başlamadan önce herhangi bir okulda, sınıfta vaka çıkması durumunda alınması gereken önlemler ve uyulması gereken prosedürleri de Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu ile belirleyerek tüm okullara gönderdik. Bir haftayı geride bıraktık. Yaklaşık 850 bin dersliğimiz ve 57 bin 108 okulumuz eğitim öğretim faaliyetinde aktif olarak yer almaktadır. Bugün itibarıyla geçen haftalık eğitim süreci içerisinde Kovid-19 vakası nedeniyle kapatılan, eğitim öğretime ara veren hiçbir okulumuz bulunmamaktadır."

"200 CİVARI SINIFIMIZ EĞİTİME ARA VERDİ"
“Sadece sınıflardaki Sağlık Bakanlığı ile belirlediğimiz kriterler çerçevesinde yüz yüze eğitime ara veren sınıflarımız bulunmaktadır” diyen Özer, “Yaklaşık 200 civarında sınıfımız, Covid-19 vakası nedeniyle ya da yakın teması nedeniyle eğitim öğretime 14 gün ara verip dijital platformlar üzerinde Milli Eğitim Bakanlığının hazırlamış olduğu EBA TV ve diğer dijital platformlar üzerinden eğitim öğretime devam etmektedir” dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum