Millet İttifakı'nda sürpriz toplantı! Hukukçular buluştu, ittifakı dışından iki parti daha katıldı

Millet İttifakı'nı oluşturan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin hukukçu kurmayları İstanbul'da bir araya geldi. Parlamenter sistemin görüşüldüğü o toplantıda ittifakın durumu da görüşüldü. CHP ve İYİ Partili kaynaklar, "Millet İttifakı'nda hiçbir sorun yok" ifadelerini kullandı.

Millet İttifakı'nda sürpriz toplantı! Hukukçular buluştu, ittifakı dışından iki parti daha katıldı
21 Eylül 2021 - 11:52

Muhalefetin ana gündem maddelerinin başında iyileştirilmiş ve güçlendirilmiş parlamenter sistem bulunuyor. Bu kapsamda İstanbul'da basına kapalı bir toplantı gerçekleştirildi. O toplantıya Millet İttifakı'nı oluşturan CHP, İYİ Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti'nin hukukçu kurmayları katıldı. Parlamenter sisteme çalışmalarının ayrıntıları genel başkanların görüşleri bir kez daha ele alındı.

TOPLANTIYA İTTİFAK DIŞINDAN PARTİLER KATILDI
HaberTürk'ten Mahir Kılıç'ın haberine göre. toplantıya sadece Millet İttifakı bileşenleri değil aynı zamanda Ali Babacan liderliğindeki DEVA Partisi ve Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki Gelecek Partisi'nden de hukukçu kurmaylar katıldı. Onlar da parlamenter sisteme ilişkin görüş ve çalışmalarını paylaştı.

"MİLLET İTTİFAKI'NDA HİÇBİR SORUN YOK"
Son dönemde özellikle adaylık noktasında farlı açıklamaların gelmesi üzerine "Millet İttifakı'nda sorun mu var? sorusu sorulmaya başlandı. Ancak toplantı sonrası Habertürk'e konuşan CHP ve İYİ Parti kaynakları, "Millet ittifakı'nda hiçbir sorun yok" ifadelerini kullandı.

Aday konusunda ise, kaynaklar, "Millet İttifakı'nın adayı Türkiye Cumhuriyeti'nin 13. Cumhurbaşkanı olacak" dedi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum