Millet İttifakı için çarpıcı iddia: 2 parti daha katılacak, ittifakın ismi değişecek!

Erken seçim tartışmaları sürerken ittifakların genişletilmesi için çalışmalar da devam ediyor. Son olarak Millet İttifakı'na 2 partinin daha katılacağı iddia edildi. İttifakın mevcut adının değişeceği öne sürüldü.

Millet İttifakı için çarpıcı iddia: 2 parti daha katılacak, ittifakın ismi değişecek!
15 Aralık 2021 - 09:08


Millet İttifakı'yla ilgili gazeteci Barış Yarkadaş, çarpıcı bir iddiada bulundu. Kulis bilgisi paylaşan Yarkadaş, DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin Millet İttifakı'na dahil olacağını ve mevcut ittifakın adının Büyük Millet İttifakı olarak değiştirileceğini söyledi.

İTTİFAKIN YENİ ADI
Daha önce hiç dile getirilmeyen bir iddiayı açıklayacağını söyleyen Yarkadaş, "Biraz Millet İttifakı'nın koridorlarında dolaştım. DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin de bu ittifaka katılıp katılmayacağı sorusunu yönelttim. Edindiğim bilgi ve izlenim şu; DEVA Partisi ve Gelecek Partisi eğer bir aksilik çıkmazsa ocak ayında Millet İttifakı'na resmen katılacaklar. DEVA Partisi ve Gelecek Partisi'nin katılmasıyla birlikte Millet İttifakı'nın ismi değişecek ve Büyük Millet İttifakı olacak." diye konuştu.

CHP SICAK BAKIYOR
Daha önce ittifaklar konusunda açıklama yapan CHP'li Engin Altay, "DEVA Partisi ve Gelecek Partisi ittifaka katılacak mı?" sorusuna, "Millet İttifakı'ndaki parti sayısının daralması ya da genişlemesi, yapılacak görüşmelerle ilgili olarak parti yetkilileri tarafından önümüzdeki gün ve aylarda netleşir" yanıtını vermişti.


YORUMLAR

  • 0 Yorum