MHP'li vekilden Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na tepki

MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Düzce'de yapımı yıllardır bitmeyen yol için TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na tepki gösterdi.

MHP'li vekilden Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu'na tepki
21 Kasım 2021 - 10:13

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’ndaki bütçe görüşmeleri sırasında MHP Düzce Milletvekili Ümit Yılmaz, Bakan Adil Karaismailoğlu'na tepki gösterdi.

Ulaştırma Bakanı Adil Karaismailoğlu’na seslenen MHP'li Yılmaz, “Karayollarıyla da bölge müdürüyle de görüşüyoruz; Düzce-Yığılca Yolu’nun kısa viyadük, küçük tünel ve kalan kısmının yapılması. Bu yol, gerçekten artık kangren hâline geldi, yaklaşık şöyle diyebilirim ki kırk senedir bu yola hiçbir yatırım yapmamış devlet" dedi.

5 SENE ÖNCE BAŞLADI, HALA BİTMEDİ
MHP'li Yılmaz, "Sağ olun, sizin zamanınızda, 2012 yılında Sayın Cumhurbaşkanı o zaman Başbakandı. Yığılca’yı ziyaretinde buraya söz verdi ve yolun yapımına beş sene önce başlandı. Ama hâlâ tamamlanamadı; tamamlanamayan yolun kümülatif kilometresi 20 kilometre yani 20 kilometrelik yolu yapamadık" sözlerini, "Bu, bizim devletimizin zaafından mı? Tabii ki hayır bakanım" şeklinde tamamladı.

MHP’li Yılmaz, “Eğer 18 Martta, Çanakkale’de dünyanın en büyük ayak açıklığı olan köprüsünü yapabiliyorsa bizim devletimiz, 28 kilometrelik Ovit Tüneli’ni yapabiliyorsa bu yolu hayli hayli, leblebi gibi bitirmesi lazım ama maalesef sayın bakanım bu konuda bir gelişme yok” diyerek sitemini dile getirdi.


YORUMLAR

  • 0 Yorum