MHP'li İzzet Ulvi Yönter, Erdoğan'ın Sarayı'na 'kaçak' dediği şehit evi paylaşımını sildi!

Şahan Gökbakar ile polemiğe girerek gündeme gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter’in sosyal medya hesabında geçmişte yaptığı paylaşımı silmesi dikkat çekerken paylaşımı sildiği için kendisini eleştiren sanatçıya hakaret etti. 

MHP'li İzzet Ulvi Yönter, Erdoğan'ın Sarayı'na 'kaçak' dediği şehit evi paylaşımını sildi!
09 Ağustos 2021 - 11:33
MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter; partisinin, 15 Temmuz darbe girişiminin öncesinde AKP ile zıt politikalar izlediği dönemlerde Cizre’de PKK’lı teröristlerin zırhlı askeri aracın geçişi sırasında yola yerleştirdikleri bombayı patlatması sonucu şehit düşen Piyade Sözleşmeli Onbaşı Faruk Gezen’in evinin görüntüsünü paylaşarak “Bir yanda yıkık ev, diğer yanda kaçak saray! Varın gerisini siz düşünün..!” yorumunu içeren tweeti ile gündeme geldi. 

MHP, Fethullahçıların darbe girişiminden sonra AKP ile yakınlaşınca Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için “Kaçak Saray” ifadesini kullanan MHP Genel Başkan Yardımcısı İzzet Ulvi Yönter, o paylaşımını kısa sürede sildi. Paylaşımını silmesi üzerine tiyatro oyuncu Levent Kazak, Yönter’in o paylaşımının görüntüsünü paylaşarak “Şu tweeti silmişsin. Dediğin gibi gerisini düşündüm ve şunu merak ettim, ne yaşadın da şehit Faruk Gezen'in yıkık evine sırtını döndün?” şeklinde tepki gösterdi. 

MHP’nin AKP ile ortaklığı Cumhur İttifakı’nda devam ederken Yönter, “Kaçak Saray” dediği Cumhurbaşkanlığı Külliyesi için lafının arkasında durduğunu belirtti. Yönter, Kazak’ın paylaşımına “İşin gücün yok mu müptezel herif! Biz geçmişteki her sözümüzün arkasındayız...Ne silmesi, neyin silmesi...2015 yılındaki bir tweet mesajını bugüne taşıyarak ancak ucuzluğunu gösterirsin! Şehidin evine sırt dönen şerefsizdir, döndü diyen şerefsizdir! Boğaz’da zıkkımlanmaya devam et!” dedi. 

İşte Yönter’in sildiği o paylaşım;YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 ay önce
    Güzel konuşmuş olmak için ekranlardan konuşan ahlaksız *** yandaşlar. Sanki hepsi güzel konuşma yarışına girmişler, güya her biri güzel konuşma sanat okulundan mezun olmuşlar. Her biri gündemde olmak istemeleri. Sabah olduğunda insanlar akşam filan programı izledinmi falancı Programda vardı ama ne güzel konuştu demi desinler. Allah sizin belanızı versin. Köpekler bile sahibine sadık kalırken, sahibinin kapısında nöbet tutarken onları korurken, sizler bu ülkeye ihanet ettiniz. Ben sizlere bela okumayayım da ne yani Fatiha mı okuyaım? Allah sizin belanızı versin sizin gibi Müslümana. Eğer bugün birileri sizleri görüp islam dininden çıktıysa, Allah o insanı vallahi, billahi, tallahi cennetine koyar. Sizin gibi münafık fasıkları da cehenneminde yakacağı bir ocak hazırlamıştır elbet.