MHP'li isimden partiden istifa eden Baki Ersoy'a destek: Doğruları söyledi

MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, kesin ihraç talebiyle disipline sevk edilmesinin ardından istifa etmişti. MHP'li Meclis Üyesi Faruk Kökcür'den Ersoy'a destek geldi.

MHP'li isimden partiden istifa eden Baki Ersoy'a destek: Doğruları söyledi
18 Nisan 2022 - 16:43


MHP Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, "Açıklanan rakamların üzerinde enflasyon oranları var. Zamlar bu milletin belini büküyor. Bunlar gerçek" sözlerinin ardından disipline sevk edilmişti. Ersoy, sevkin ardından partisinden istifa ettiğini açıkladı.

"SÖYLEDİKLERİ DOĞRU"
Ersoy'a MHP Afyonkarahisar İl Genel Meclis Üyesi Faruk Kökcür sahip çıktı. Sosyal medya hesabından açıklama yapan MHP'li Faruk Kökcür, Baki Ersoy'un hayat pahalılığına ilişkin sözlerinin doğru olduğunu ifade etti.

Kökcür şu ifadeleri kullandı:
"Kayseri’de yedi yıl öğretmenlik yaptım. Kayseri milletvekilimiz Mustafa Baki Ersoy hakkında bir cümle söyleme hakkım olduğunu düşünüyorum. Sayın Vekil bir TV programında zamların vatandaşın belini büktüğünü söylemişti ve parti disiplin kuruluna sevk edilmişti.

Sayın vekil ne desin her şey güllük gülistanlık, çarşıda fiyatlar çok ucuz, benzin iki kat artmadı, döviz iki kat olmadı, inşaat malzemeleri üç kat artmadı, pazarda meyve sebze iki kat artmadı, giyim üç kat artmadı, araba fiyatları iki kat olmadı, elektrik, doğalgaz, kömür çok artmadı, hastane ve ilaç fiyatları artmadı, insanların alım gücü çok iyi mi deseydi.

Sayın vekil doğruları söyledi. Çünkü her MHP’li doğruları ve yanlışları hiç çekinmeden ifade eder. Evet devletimizi, ülkemizi, milletimizi çok severiz ama doğruya doğru yanlışa da yanlış deriz.

İktidarda yanlış giden şeyleri düzeltmek durumundadır. Bugünde Sayın Vekil Milliyetçi Hareket Partimizden istifa etti. Üzüldüm partimiz çok değerli bir vekili kaybetti. Devletimiz için bedel ödemeye devam."


YORUMLAR

  • 0 Yorum