MHP Genel Merkezi Alparslan Türkeş Vakfı kuruyor

MHP'den kurucu lideri Alparslan Türkeş için vakıf kuracağını açıkladı. Geçtiğimiz günlerde Ankara'daki Alparslan Türkeş Vakfı'nın düzenlediği etkinlik basılmıştı.

MHP Genel Merkezi Alparslan Türkeş Vakfı kuruyor
05 Aralık 2021 - 19:29 - Güncelleme: 05 Aralık 2021 - 19:42


MHP, 4 Nisan 1997 tarihinde hayatını kaybeden kurucu lideri Alparslan Türkeş için vakıf kurmaya karar verdi. Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın tarafından yapılan açıklamayla kamuoyuna duyurulan vakıfla ilgili, "Partimizce harekete geçilmiştir" denildi.

Yalçın'ın açıklamasında Meral Akşener ve Mansur Yavaş'a ilişkin kullanılan ağır ifadeler dikkat çekti. 

Yalçın vakfın adının Türkiye Alparslan Türkeş Siyaset Vakfı (TATSAV) olduğunu ifade etti.
Yalçın yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

Kurucu Liderimiz Başbuğ Alparslan Türkeş tarafından MHP ve Ülkücü Hareket'e bırakılan manevi ve siyasi mirasın; vakıf görünümlü bir çatı altında örgütlenen maksatlı çevrelerce istismar gayretlerinin artması üzerine, partimizce harekete geçilmiştir.

Başbuğumuzun manevi mirasını korumak, adını, davasını ve ve bizlere emanet ettiği Türklük ülküsünü ve gerçek varisleri olarak kıyamete kadar yaşatmak maksadıyla kendisinin adını taşıyan bir vakfın kurulması
kararlaştırılmıştır.

TÜRKİYE ALPARSLAN TÜRKEŞ SİVASET AKADEMİSİ VAKFI adını taşıyacak vakfın kuruluş çalışmaları başlatılmış olup en kısa zamanda tamamlanacaktır.
Vakfın kısa adı TATSAV olacaktır.

TATSAV faaliyete geçtikten sonra Alparslan Türkeş'i ve onun banisi olduğu ülkücü hareketi bundan böyle hiç kimse istismar edemeyecektir. 

Bunu yapan ailesi de olsa; Alparslan Türkeş adının ve geride bıraktığı kutlu mirasın sinsi amaçlar için kullanmasina müsaade edilmeyecektir.

Böylece MHP'nin birlik ve bütünlüğünü bozmayı, Ülkücü Hareket'in tarihi misyonunu engellemeyi, camiamızda ikilik çıkarmayı hedef alan entrikaların döndürülmesi çabalarına son verilmiş olacaktır.

Merhum Alparslan Türkeş'in gerçek ailesi, MHP camiası ve Ülkücü Harekettir.
Milliyetçi-Ülkücü Hareket'te kan bağı değil; can ve inanç bağı, aidiyet hissi ve bilinci esastır.
Alparslan Türkeş'in gerçek evlatları onun yolundan hiç ayrılmamış MHP camiasının mensupları ve Ülkücülerdir.

CHP'li Belediye Başkanı Mansur Yavaş'a ve Kripto Abla rolünü üstlenmiş Heval Meral'e hizmet eder hâle gelen mevcut vakfı, hiçbir Ülkücü kabullenemez.

Mansur Yavaş vasıtasıyla CHP'nin siyaset değirmenine su taşıyan İP Müdiresi Meral Akşener'in kirli emellerine alet olan bir vakfı istemiyoruz.

MHP camiasi ve Ülkücü Hareket olarak, entrika müstahsili mevcut vakfı tanımıyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyururuz."

NE OLMUŞTU
Ankara'da Alparslan Türkeş Vakfı'nda "Türkeş'in doğum günü" nedeniyle düzenlenen etkinlik basılmış, davetliler arasında çok sayıda kişi yaralanmıştı. 

Alparslan Türkeş Vakfı Başkanı Ahmet Kutalmış Türkeş, konuyla ilgili Twitter'dan açıklama yaparak "Alparslan TÜRKEŞ Vakfı’nın yaptığı TÜRKEŞ'İ anma toplantısını bile hazmedemeyecek kadar TÜRKEŞ düşmanı olan nonoşların, Polis gözetimi ve koruması eşliğinde toplantıya girip, sahnede yaptıkları oryantal show aşağıdadır, bir dahakine sen de gel Süleyman!" ifadelerini kullanmıştı. Türkeş, gönderisinde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Ankara Valiliği'ni etiketlemişti.


YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Vatandaş
    1 ay önce
    Vay anasına. Parti yönetimi kış uykusundan uyanmış. Günaydınnnnn.