MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya: Biz hükümetin ortağı değiliz!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "MHP'nin üstlendiği demokratik sorumluluk muhalefettir" açıklamasının ardından MHP'den bir çıkış daha geldi. Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Biz Hükümetin ortağı değiliz" dedi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya: Biz hükümetin ortağı değiliz!
14 Kasım 2021 - 12:29
Seçim ve ittifak tartışmaları sürerken Cumhur İttifakı'nda da dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor. 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin TBMM'deki grup toplantısındaki "MHP'nin işlevi ve üstlendiği demokratik sorumluluğu muhalefettir" çıkışı tartışma konusu olurken, MHP'den yeni bir açıklama geldi.

"HÜKÜMET ORTAĞI DEĞİLİZ"
 "Adım Adım 2023, İl İl Anadolu" programı kapsamında, İzmir'de basın mensuplarıyla bir araya gelen MHP Genel Başkan Yardımcısı Mevlüt Karakaya, "Biz Hükümetin ortağı değiliz. Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız. Hükümetin başarılı olması, bizim için son derece önemli" açıklamasında bulundu.

Karakaya şöyle konuştu:
"Biz ittifakın bir mensubuyuz. Hükümetin çalışmalarıyla ilgili eksikleri varsa ya da onlardan istenen talepler varsa biz bunları iletmek durumundayız. Bu anlamda Hükümetin başarısı sonuç itibariyle ittifakı da etkileyecektir. Biz Hükümetin ortağı değiliz. Bir hükümet ortaklığı, bir koalisyon yok ama biz ittifakız. İttifakın amaç ve çerçevesi başından beri belli, kararlılık da burada çok açık belli. Hükümetin başarılı olması, bizim için Milliyetçi Hareket Partisi açısından baktığımızda son derece önemli. 'Hükümet ortağı değiliz' ifadesi sorumluluktan kaçıyoruz anlamında bir ifade değil. 'Hükümet ortağı değiliz', biz daha objektif bakarız. Söylenenlerde haklılık payı olanlar ya da bizim gördüğümüz yanlışlar varsa bu yanlışları da biz dile getiririz." diye konuştu.
 

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Dayı
    2 hafta önce
    Nasıl olur? Noter imzalı sözleşme olmayabilir ancak biz TÜRK MİLLETİ olarak ortaklığınızı tescil ettik. Kürdan ortağınız destici de dahil.