MHP eski başkanının astığı '128 milyar dolar nerede?' afişi, polisler tarafından kaldırıldı

Bir dönem MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüten Yurdadoğ Mutlu'nun evinin dışına astığı "128 milyar dolar nerede? Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır" yazılı pankart, polis ekiplerince kaldırıldı. Emniyete götürülen Mutlu hakkında işlem yapıldı.

MHP eski başkanının astığı '128 milyar dolar nerede?' afişi, polisler tarafından kaldırıldı
15 Nisan 2021 - 20:16 - Güncelleme: 15 Nisan 2021 - 20:27

MHP'nin Torbalı'daki etkin isimlerinden, bu partide belediye başkan adaylığı ve ilçe başkanlığı yapan Yurdadoğ Mutlu, bugün sabah saatlerinde Sadık İleri Bulvarı'nda evinin dışına bir Türk bayrağı ile ‘128 milyar dolar nerede? Haksızlık karşısında susan dilsiz şeytandır’ pankartı astı. Birkaç saat asılı kalan pankarta öğle saatlerinde polis ekipleri müdahale etti.

TUTANAK SONRASI SERBEST BIRAKILDI
Sözcü’den Latif Sansür’ün haberine göre, Mutlu'nun evine gelen polis ekipleri İzmir Valiliği'nin talimatı olduğunu belirterek pankartı kaldırdı. Yurdadoğ Mutlu ise Torbalı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürülüp ifadesi alındı. Pankartla ilgili tutanak tutulduktan sonra serbest bırakıldı.

HAKSIZLIK KARŞISINDA SUSMAMAYA DAVET EDİYORUM
Mutlu, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, vatandaşların artık anayasal hiçbir hakkının kalmadığını, Türkiye'nin bir parti devletine dönüştüğünü belirterek “Ama tüm vatandaşlarımızı haksızlık karşısında susmamaya davet ediyorum. Dilsiz şeytan olmamaya davet ediyorum” dedi. Mutlu, daha sonra evine astığı pankartın görselini sosyal medya hesabından paylaştı.

İşte o fotoğraf:

 


YORUMLAR

  • 0 Yorum