MHP'den ihraç edilen Atila Kaya'dan sert tepki!

MHP Merkez Disiplin Kurulu tarafından ihraç edilen 7 isimden birisi olan eski MHP milletvekili Atila Kaya, sosyal medya hesabından 17 sayfalık bir açıklama yaptı. AKP ve MHP'yi eleştiren Kaya, yargının devre dışı bırakıldığını söyledi. Kaya, “Ülkücülerin kaderi siyasi islamcıların ellerine teslim edilemez” dedi.

MHP'den ihraç edilen Atila Kaya'dan sert tepki!
24 Eylül 2021 - 09:56

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Nazif Okumuş, Ahmet Malkan, Ali Şanalmış, Ali Baykan, Atila Kaya, Suat Başaran ve Tahsin Eren’in partiden ihraç edildiğini açıklamıştı. İhraç sonrasında eski milletvekili Atila Kaya, 17 sayfalık bir açıklama yaparak sert tepki gösterdi.

Kaya, kendisinin 12 Eylül cuntasına boyun eğmediğine işaret ederek, “12 Eylül cuntasına boyun eğmedim. Şimdi, o cuntanın asmayıp beslediklerine boyun eğmedim diye üyeliğimi elimden alacaksanız; sizin olsun! Milliyetçilik ve demokrasinin ikizliğine inanan biri, bu inancı; TBMM ve yargının devre dışı bırakıldığı, hak ve hürriyetlerin tek adamın insafına teslim edildiği bir düzenle uyuşturabiliyorsa, ona söylenecek söz yoktur! Darbeye direncimiz de böyle bir düzene isyan değil miydi?! Bir de Erdoğan’ın ülkücülerin bulunduğu çizgiye geldiğini savunanlar var; neymiş o çizgi? Millî davanın Doğu Türkistan yerine Kudüs olması mı?” ifadesini kullandı.

"BİR AMPÜLÜN IŞIĞINDAN AYDINLIK UMMALARI NE HAZİN!"
Kaya, "Ülkücü Hareket'in kurucusu Başbuğ Türkeş, "Bu Mücadelede ben düşersem bayrağı kapın, daha ileriye gidin; dönersem vurun!" demiştir; "dönersem siz de benimle birlikte dönün" dememiştir! 9 Işık'la aydınlanamayanların bir ampülün ışığından aydınlık ummaları ne hazin" dedi.

“Ülkücülerin kaderi siyasi islamcıların ellerine teslim edilemez” diyen Kaya’nın açıklamaları şöyle;


YORUMLAR

  • 0 Yorum