MHK'dan Rizespor-Galatasaray maçı sonrası Ali Palabıyık ve Abdülkadir Bitigen kararı!

Süper Lig'in 8. haftasına damga vuran Rizespor-Galatasaray maçındaki yönetimiyle eleştirilen hakem Ali Palabıyık ve VAR odasındaki Abdülkadir Bitigen'e ceza yolda. MHK'nın iki hakemi en az dört hafta dinlendireceği öne sürüldü.

MHK'dan Rizespor-Galatasaray maçı sonrası Ali Palabıyık ve Abdülkadir Bitigen kararı!
05 Ekim 2021 - 10:23
Süper Lig'in 8. haftasında Galatasaray'ın 3-2 kazandığı Rizespor maçına damga vuran isimler hakemler oldu. Verdikleri kararlarla göze batan isimlerin Merkez Hakem Kurulu (MHK) tarafından cezalandırılacağı öne sürüldü.

Milliyet gazetesinin haberine göre; Maçı belirtilen süreden 2 dakika fazla oynatan ve konuk takımın attığı son dakika golü öncesini süzemeyen Ali Palabıyık ve golden önce yapılan faulde hakemi uyarmadığı ileri sürülen VAR odasındaki Abdülkadir Bitigen'in Merkez Hakem Kurulu tarafından en az dört hafta maç alamayacağı öğrenildi.

Kıdemli yardımcı hakem Serkan Olgurcan da pozisyonda kusurlu bulundu. Palabıyık ve Bitigen ile özel olarak görüşen MHK Başkanı Serdar Tatlı'nın sert uyarılarda bulunduğu bildirildi.

SON HAFTA MAÇLARINDAKİ POZİSYONLAR GÜNDEMDE YOK
İstanbul'da dün başlayan hakem seminerinde son hafta maçlarının pozisyonlarının gündeme gelmemesi dikkat çekti. UEFA eğitimcisi Jaap Uilenber'in de katıldığı seminerde, elle oynamalar, ceza alanı içinde çekmeler, topsuz alanda yapılan fauller ve kart uygulamaları ile ilgili görüntüler irdelendi. Tatlı; seminerin kapanışında hakemleri zaman geçirmeler, uzatma dakikalarına dikkat edilmesi ve ikinci sarı kartların çok net olması konularında uyardı.

VAR'A DİKKAT
Merkez Hakem Kurulu Başkanı Tatlı ve UEFA eğitimcisi Uilenberg'in Video Asistan Hakemleri ile ilgili eleştirilerde bulunduğu seminerde, VAR'ın doğru anlarda devreye girmediği vurgulandı. Hakem cephesinde ise sürekli yenilenen VAR protokolü sonrası yaşanan kafa karışıklığı dile getirildi.

Analiz ekibi tarafından yapılan sunumda ise, hakemlerin takım oyuncuları hakkında bilgi edinmeleri, problemli futbolcular üzerinde durmaları ve kart uygulamalarına dikkat etmeleri gerektiği belirtildi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum