Mevlüt Çavuşoğlu'ndan açıklama: Türkiye Taliban'ı tanıyacak mı?

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Türkiye'nin terör örgütü Taliban yönetimini tanıyıp tanımayacağına yönelik soruya cevap verdi. Çavuşoğlu, "Önce hükümetin nasıl kurulacağını görmemiz lazım" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan açıklama: Türkiye Taliban'ı tanıyacak mı?
19 Ağustos 2021 - 11:39 - Güncelleme: 19 Ağustos 2021 - 11:45
Afganistan'da terör örgütü Taliban'ın yönetimi ele geçirmesinin ardından ülkelerin tanıyıp tanımayacağı merak konusuydu. Türkiye'de de hükümetin "Olumlu karşılıyoruz, Türkiye'nin Taliban'ın inancıyla ters bir yanı yok" gibi açıklamaları olmuştu. Merak edilen konu hakkında Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'dan açıklama geldi.

Çavuşoğlu, Türkiye'nin Taliban yönetimini tanıyıp tanımayacağına yönelik soruya yanıt verdi. Çavuşoğlu, "Önce hükümetin nasıl kurulacağını görmemiz lazım" dedi.

Çavuşoğlu şu ifadeleri kullandı;
"Kapsayıcı bir hükümet kuracağız' diyorlar. Gerçekten kapsayıcı bir hükümet kurulacak mı kurulmayacak mı bunu görmemiz lazım. Uluslararası toplumla birlikte hareket edeceğiz. Vereceğimiz mesajlar da atacağımız adımlar da koordine edilecek. Cuma günü NATO Dışişleri Bakanları toplantısı olacak. Uluslararası toplumla birlikte koordine edip birlikte hareket etmemiz lazım. Şu anda önceden bir karar vermek doğru olmaz."

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mert
    2 ay önce
    Hz. Muhammed'in getirdiği Din bu mu dur? Hayır asla değildir. Zira Hz. Muhammed Mekke'de cehaletin babası ebu cehil, ebu sufyan, ve amcası ebu leheb gibi zihniyete başkaldırdı. Bu yaratıklar hristiyanın ürettiği silahı, Mercedes'i, BMW'yi, ve Jeep'ini kullanır binerler, Cep telefonunu kullanırlar, tüm İlaç çeşitlerini, her çeşit makinasını kullanırlar. Ama nedense bu beyinsizler aynı ülkeler tarafından üretilen televizyonu baltayla kırarlar. Neden mi? Güya haram makinası olarak görürler.