Mevlüt Çavuşoğlu'ndan 10 büyükelçi açıklaması: Bavullarını toplamaya başlayanlar olmuş

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 10 büyükelçinin "İstenmeyen adam" ilan edilmesi talimatına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çavuşoğlu, "Biz Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası gerekli hazırlıklarımızı yaptık, kabineye sunacaktık. Hazırlıklarımızdan da haberdar olan, bavullarını toplamaya başlayanlar da olmuş" dedi.

Mevlüt Çavuşoğlu'ndan 10 büyükelçi açıklaması: Bavullarını toplamaya başlayanlar olmuş
28 Ekim 2021 - 10:19

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Osman Kavala'nın serbest bırakılması yönünde açıklama yapan 10 ülkenin büyükelçisi hakkında konuştu. Bakan Çavuşoğlu'nun 10 büyükelçi hakkında yaptığı açıklamada "Biz Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası gerekli hazırlıklarımızı yaptık, kabineye sunacaktık. Hazırlıklarımızdan da haberdar olan, bavullarını toplamaya başlayanlar da olmuş" dedi.

Çavuşoğlu'nun açıklaması şöyle: 
"10 büyük elçinin yaptığı açıklama kabul edilemez. Sayın Cumhurbaşkanımız büyükelçilerin sınır dışı edilmesi için çalışmaları başlat dedi. Biz bunların hazırlıklarını yaptık. Ülke ve milletin kabul edemeyeceği bir davranışta bulundular. Viyana Sözleşmesine göre bu bizim hakkımızdır. Cumhurbaşkanımızın Eskişehir konuşmasında sonra bir panik başladı. Ne olacak diye bize soranlar oldu. Biz Cumhurbaşkanımızın talimatı sonrası gerekli hazırlıklarımızı yaptık, kabineye sunacaktık. Hazırlıklarımızdan da haberdar olan, bavullarını toplamaya başlayanlar da olmuş. Bu açıklamayı yapanlar bunu nasıl düzeltebiliriz arayışına girdiler."


YORUMLAR

  • 0 Yorum