Metropoll son anketini açıkladı: En çok seçmen kaybeden parti belli oldu!

Metropoll Araştırma, Haziran ayı anket sonuçlarını açıkladı. Ankete göre, seçmenlerin yüzde 16'sı daha önce oy verdiği parti dışında bir partiye oy vereceğini söyledi. En çok oy kaybeden partinin ise MHP olduğu görüldü.

Metropoll son anketini açıkladı: En çok seçmen kaybeden parti belli oldu!
12 Temmuz 2021 - 16:26

MetroPOLL Araştırma, Haziran ayı Türkiye'nin Nabzı araştırmasının sonuçlarını açıkladı. Ankete göre, seçmenin yüzde 69’u bu pazar milletvekili seçimi olsa daha önce oy verdiği partiye oy vereceğini söyledi. Ayrıca seçmenlerin yüzde 16'sı başka bir partiye oy vereceğini dile getirdi. Seçmenini en çok kaybeden partinin ise, MHP olduğu görüldü.

MetroPOLL Araştırma, anket katılımcılarına “Bu pazar bir milletvekili seçimi olsa, 24 Haziran 2018 milletvekili seçimlerinde oy verdiğini partiye mi, yoksa başka bir partiye mi oy verirsiniz?” diye sordu.

Ankete katılanlardan yüzde 68,9’u, 2018’de oy verdiği partiye oy vereceğini söyledi. yüzde 15,8’lik bir kesim ise başka bir partiye oy vereceğini belirtirken, kararsız olduğunu söyleyenlerin oranı yüzde 8,3, “Fikrim/cevabım yok” diyenlerin oranı yüzde 7 oldu.

Parti bazında incelendiğinde ise, seçmenini en çok kaybeden partinin MHP olduğu görüldü. MHP’yi Saadet Partisi, CHP, AKP ve İyi Parti ve HDP takip etti.

İşte anket sonuçları;


YORUMLAR

  • 0 Yorum