Metin Kıratlı kimdir? Sedat Peker'in videosunda adı geçmişti

Sedat Peker’in yayınladığı “Fırtınalarda Büyüyen Fidanlar Rüzgarlarda Yıkılmazlar” başlıklı son videosunda adını kaçak ticaret ağı ile geçirdiği Metin Kıratlı kimdir? Görevi nedir? İşte detaylar... 

Metin Kıratlı kimdir? Sedat Peker'in videosunda adı geçmişti
30 Mayıs 2021 - 09:41 - Güncelleme: 30 Mayıs 2021 - 10:11
Sedat Peker, yayınladığı son videoda çeşitli iddialarda bulundu.  Peker, Suriye üzerinden yasa dışı bir ticaret olduğunu bu ticareti yöneten kişinin de Metin Kıratlı olduğunu iddia etti. Peker aynı zamanda Kıratlı’nın yanında, Murat Sancak, Ramazan Öztürk ve Ebu Abdurrahman isimlerinin de olayla ilgisi olduğunu söyledi. 

PANDORA’NIN KUTUSU
Peker, Suriye üzerinden yapılan ticaret ağı için gidilcek ilk ismin Metin Kıratlı olduğunu söyleyerek, ticaret ağını şu sözlerle anlattı;

“Pandora'nın ilk kutusunu açalım bakalım. Suriye'de ticaret yapmak için ne yapmanız lazım biliyor musunuz? Metin Kıratlı Bey var, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı, Külliye'de. Ona gideceksiniz. Ama bir iki kamyonluk alışverişleri söylemiyorum. Kaçak ham petrol, çay, şeker, alüminyum,bakır,ikinci el araba... Bunlar milyarlarca dolar, büyük para.  

Metin Kıratlı'dan onayı aldıktan sonra, Murat Sancak ve Ramazan Öztürk’e gidiyorsunuz, tüm hiyeraşi orada. Onların da onayı geçtikten sonra kime gidiyorsunuz; el Nusra'nın iktisat sorumlusu var, Ebu Abdurrahman, Ebu Şeyma ismini de kullanıyor. Ticaret böyle yapılıyor.”

METİN KIRATLI KİMDİR?
Kıratlı, 11 Kasım 1969 Konya Ereğli doğumlu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun olan Karatlı, Hakimlik, Adalet Başkanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcılığı ve son olarak Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığı görevlerini yapmıştır.

Kıratlı, 2018 yılında Recep Tayyip Erdoğan tarafından, Genel Sekreter Yardımcılığından, Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına getirildi.

84 BİN 702 TL MAAŞ 
Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanlığına yükselerek, en yüksek devlet memuru konumuna gelen Metin Kıratlı’nın üç ayrı kurumdan maaş aldığı öne sürülmüştü. 
 
CHP Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuzyılmaz’ın iddialarına göre, Kıratlı, İdari İşler Başkanlığı dışında Borsa İstanbul Yönetim Kurulu ve YÖK üyeliklerinden de maaş alıyormuş.
 


YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • Bu
  2 ay önce
  Haksiz olanı yargi eli ile haklı çıkaran, ocak söndüren, yuvaları yıkan
 • Yazık
  2 ay önce
  Maaş nedir ki. Yargi eli ile söndürdüğü ocaklar var. TARAF oldugu dosyalara ülkenin en iyi hukukçuları tekrar baksın gerçek ortaya cikar
 • VATANDAŞ KIRATLI YÜZÜNDEN İSYANDA
  5 ay önce
  Metin Kıratlı @MetinKiratli01 20 Tem Aziz milletimizin ve tüm İslâm âleminin #KurbanBayramı'nı can-ı gönülden kutluyor; Cenâb-ı Allah'a teslimiyetin sembolü olan bu mübarek günün birliğe, beraberliğe ve dayanışmaya vesile olmasını temenni ediyorum. Bayramımız mübarek olsun. REYHAN UZUN @UzunReyhanuzun8 21 Tem @MetinKiratli01 adlı kişiye yanıt olarak Wavvvvv Sayın Kıratlı bizimle bayramlaştı. Bu bayramlar masum insanların kul hakkı yemeyenlerin ve Allah’a gerçek kul olanların bayramıdır. Sizler gibi iftiracı yalancı insanların hayatlarıyla oynayanların değil. Biliyorum ağır yazdım, siz neden yazdığımı biliyorsunuz değilmi? REYHAN UZUN @UzunReyhanuzun8 21 Tem @MetinKiratli01 adlı kişiye yanıt olarak İstersen bunu neden yazdığımı da burdan yazayım ki millet bilsin Sayın Kıratlının nasıl biri olduğunu? Kıratlı hukuk bürosunun ne masumlara acı versin diye hizmet ettiğini. Gerekirse AİHM mahkemesine taşıyacağım bu konuyu zannetmeyin ki, gariban bir Reyhan susturduk bitti. REYHAN UZUN @UzunReyhanuzun8 21 Tem @MetinKiratli01 adlı kişiye yanıt olarak Sayın Cumhurbaşkanımızı kandırabilirsiniz yalan ve iftiralarınızla ama beni asla. İsterseniz beni asın urganı boynuma kendim geçirir ayağımın altındaki sandalyeyi kendim tekmelerim. Ama bana yaptığınız bu yanlışı sizin yanınıza önce Allahım sonra da ben bırakmam. Anladın sen onu?
 • Bekle
  6 ay önce
  YARGIYA MÜDAHALE ILE, IMSANLARIN GELECEGINI KARARTMAK, VATANDAŞIN MALINA COKMEKTIR. HESABI ELBET SORULUR.
 • yeterrrrrr
  7 ay önce
  KAYNAK : Metin Kıratlı'nın Eşi arşivleri - Deşifre Haberlerhttps://desifrehaberler.com › tag › metin-kiratlinin-esi 6 Oca 2021 — Metin Kıratlı'nın Eşi. Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI'nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz... Deşifre Haberler 06/01/ ... Cumhurbaşkanlığı İdari İşler Başkanı Metin KIRATLI’nın, Yargıtay 1.hukuk dairesine akıl almaz müdahelesi! Yargıtay 1.hukuk dairesinin son dönemlerde verdiği kararlar duyanlara ‘yok artık’ dedirtti. Bilindiği üzere eşi avukat Gülçin Kıratlı üzerinden Yargıtaya özellikle de Yargıtay 1.hukuk dairesine müdahaleleri hukuk camiasında yüksek sesle konuşulmaya başlandı. Daha önce de “Deniz feneri Davası” ve “Fettah Tamince” dosyaları ile adı sıkça gündeme gelen Kıratlı ve avukat eşinin Yargıtay üzerindeki baskısı, Yargıya müdahelenin ne boyutta olduğunu gözler önüne serdi. Yerel mahkemelerin vermiş olduğu hukuka uygun kararları akıl almaz bir şekilde bozarak, vatandaşın bedelini dahi ödediği tapuları iptal ettirmeye çalışan ve bu dosyalardan ciddi menfaat sağlayan KIRATLI’nın tapu dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesine sirayeti hukuk çevrelerinde ‘pes artık’ dedirtti. Tüm dosyaları lehine çevirmesiyle bilinen Metin KIRATLI’nın Tapu-Taşınmaz Tapu Dairesi olarak bilinen Yargıtay 1.hukuk dairesiyle menfaat ilişkisi tüyler ürpertti. Vatandaşların bedelini ödediği tapuları eşinin taraf olduğu dosyalarda, haksız bir şekilde kazandıran ve vatandaşın anayasal güvence altında bulunan mülkiyet hakkını gasp ettirmesi, özellikle ülkemizdeki hukuk reformunun gündemde olduğu bugünlerde kulislerde sıkça konuşulmaya başladı. Cumhurbaşkanlığına yakın çevrelerin dahi KIRATLI’nın bu absürt müdahelelerini yadırgayarak, yargıya güvenin zedelendiği yönünde görüş bildirdiği öğrenildi.Tüm aklı selim hukukçuların üzerinde fikir birliği sağladığı yerel mahkeme kararlarını hiçe sayarak dosyalarda KIRATLI’nın eşinin taraf olduğu yönde Yargıtay kararları verilmesi çok konuşulacağına benziyor. Sayın Cumhurbaşkanının; haksız yargı gasplarının önüne geçilmesini temenni ediyoruz. Açıklamalarından sonra skandallarla gündeme gelen Metin Kıratlı’nın yargı içerisindeki siyasî baskısı ve eşi üzerinden rant sağladığı çok açık bilindiğinden daha fazla insanın hakkını gasp etmesinin önüne geçilmesi umuluyor. Bunun yanı sıra eşinin yargıtayda taraf olduğu açıktan veya gizli müdahil olduğu tüm dosyaların, âkil hukukçu ve tarafsız yargı üyeleri tarafından incelenerek hakkaniyetli kararlar verilip yargı gaspının önüne geçilmesi temenni ediliyor.