Meteoroloji uyardı: Yağışlar bitiyor, yaz geliyor!

Meteoroloji, son hava durumu tahmin raporunu açıkladı. Soğuk ve yoğun yağışlı geçen Mart ayının son günlerinde yaz müjdesi geldi. Meteoroloji, hava sıcaklıkları artış olacağını ve güneşin kendini göstereceğini açıkladı.

Meteoroloji uyardı: Yağışlar bitiyor, yaz geliyor!
25 Mart 2022 - 09:38


Mart ayında etkili olan soğuk ve yağışlı hava dalgası yerini sıcaklara bırakıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı son hava durumu tahminlerine göre son olarak bugün ve Cumartesi günü yurt genelinde aralıklarla yağışlar görülecek.

İç ve yüksek kesimlerde yer yer kar olarak görülecek yağışların ardından Pazar günüyle birlikte hava sıcaklıkları yükselişe geçecek. Hava sıcaklıkları önümüzdeki hafta 20 dereceye kadar çıkacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolu’nun güneyi, Güneydoğu Anadolu ile Afyonkarahisar, Kütahya, Erzurum, Ağrı ve Iğdır çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların; Marmara’nın kuzey ve doğusu, Doğu Akdeniz’in doğusu, Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Ankara çevrelerinde yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. İç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum