Meteoroloji uyardı: Kar ve sağanak yağmur etkili olacak, fırtınaya dikkat! İşte hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahmin raporunu açıkladı. Tahminlere göre bugünden itibaren yurt genelinde hava sıcaklıkları düşecek. Kar ve sağanak yağış yurdu etkileyecek.

Meteoroloji uyardı: Kar ve sağanak yağmur etkili olacak, fırtınaya dikkat! İşte hava durumu
11 Ocak 2022 - 09:01
Son dönemdeki sınac havalar mevsim normallerine döndü. Türkiye genelinde kış havası etkisini gösteriyor. Meteoroloji’nin yayınladığı tahminlere göre bugün yurdun batı ve güney kıyıları kuvvetli yağış alırken, Marmara Bölgesi’nde kuvvetli rüzgar etkili olacak. Düşüşe geçen hava sıcaklıklarıyla birlikte bugünden itibaren birçok bölgede kar görülecek.

KAR VE SAĞANAK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin çok bulutlu; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Giresun çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Kıyı Ege ile Batı Akdeniz kıyılarında yer yer gök gürültülü sağanak, Akdeniz’in Toroslar Mevkiinin yüksekleri, Doğu Anadolu’nun kuzeybatısı ile gece saatlerinden itibaren Trakya’da karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

Yağışların Akdeniz, Güney Ege ile Marmara’nın kuzey ve batısında kuvvetli, Muğla çevreleri ile Antalya’nın doğusunda yer yer şiddetli olacağı tahmin ediliyor. Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzey ve doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis ve pus olayı bekleniyor.

YORUMLAR

  • 0 Yorum