Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı! Bu illerde yaşayanlar hava durumuna dikkat!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, sosyal medya hesabından uyarı yayınladı. Meteoroloji, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yoğun kar yağışı beklendiğini duyurdu

Meteoroloji'den yoğun kar uyarısı! Bu illerde yaşayanlar hava durumuna dikkat!
14 Ocak 2022 - 17:15 - Güncelleme: 14 Ocak 2022 - 17:19


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ege ve Akdeniz bölgelerinde iki gün sürecek zirai dona ve Doğu Karadeniz'de iki gün sürecek yoğun kar yağışına karşı uyarıda bulundu. 

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Meteoroloji yarın (15 Ocak) öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yoğun kar beklendiğini duyurdu.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü açıklaması şöyle: 
"Tarımsal faaliyetlerin devam ettiği Ege ve Akdeniz bölgelerinde; 15.01.2022 ilk saatlerden, 17.01.2022 sabah saatlerine kadar, hava sıcaklıklarının düştüğü akşam ve gece saatlerinde kıyılarda hafif, iç kesimlerde orta kuvvette, yükseklerinde kuvvetli zirai don olayı beklendiğinden çiftçilerimizin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olması gerekmektedir. 

YOĞUN KAR
Doğu Karadeniz'de beklenen yağışların 15.01.2022 Cumartesi (yarın) öğle saatlerinden itibaren Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde yoğun kar (20 cm üzeri) şeklinde olacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey yönlerden kuvvetli yer yer kısa süreli fırtına (50-70 km/saat) şeklinde esmesi bekleniyor. Yoğun kar yağışlarının 17.01.2022 Pazartesi sabah saatlerinden sonra etkisini kaybedeceği tahmin ediliyor. Buzlanma ve olayı, tipi şeklinde kar yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ve yüksek kesimlerde çığ tehlikesine karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır."

 


loading...

YORUMLAR

  • 0 Yorum