Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, yurdu etkilemeye başlayan sağanak yağışların hafta ortasına kadar sürmesi bekleniyor. Bugün, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun kuzeyi ve Karadeniz bölge geneli ile Adana, Osmaniye, Hatay ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den sağanak yağış uyarısı
17 Ekim 2021 - 09:36
Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün uyardığı sağanak yağış, yurdun büyük bölümünü etkisi altına almaya başladı. Hava sıcaklıklarında hissedilir derecede düşüş yaşanırken, yağışların hafta ortasına kadar sürmesi bekleniyor. Meteoroloji'ye göre, sıcaklık değerlerinde yükseliş yaşanmayacak.

YER YER KUVVETLENECEK
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Marmara, Kuzey Ege, Karadeniz bölge geneli, Adana, Osmaniye, Hatay, Eskişehir, Ankara, Çankırı ve Ardahan çevreleri ile Antalya’nın doğu kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

SEL VE FIRTINA UYARISI
Yağışların; Batı Karadeniz Bölge geneli ile Orta ve Doğu Karadeniz’in kıyı kesiminde yerel kuvvetli sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağış şeklinde olması beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, yerel kuvvetli rüzgar ve fırtına ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum