Meteoroloji'den sağanak uyarısı: Hafta sonuna hava durumu değişiyor

Meteoroloji, son hava durumu tahminlerini açıkladı. Bugün tüm Türkiye'de sağanak yağış etkili olacak. Hafta sonu ise güneşli havayla birlikte sıcaklıklar yükselecek. Önümüzdeki hafta ise yağışlar geri gelecek.

Meteoroloji'den sağanak uyarısı: Hafta sonuna hava durumu değişiyor
08 Nisan 2022 - 09:17


Meteoroloji Genel Müdürlüğü hava durumuna dair son tahmin raporunu yayınladı. Bugün Türkiye genelinde yağışların etkili olması bekleniyor. Hafta sonu Cumartesi günü hava sıcaklıkları yükselişe geçecek. Pazar günü ise yeniden yurda giriş yapacak yağışlı havayla birlikte sıcaklıklar bir miktar düşecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Adıyaman çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların öğle saatlerinden sonra Samsun’un iç kesimleri, Ordu ve Giresun çevrelerinde, akşam saatlerinde Doğu Anadolu’nun kuzeydoğusu ile Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Sabah saatlerinde Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli yamaçlarda çığ riski bulunmaktadır.


YORUMLAR

  • 0 Yorum