Meteoroloji'den Ramazan uyarısı: Rüzgarlı ve yağışlı hava geri dönüyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu tahminlerini açıkladı. Bugünden itibaren yurdun kuzeybatısını kuvvetli rüzgarlar etkileyecek ardından ise yağışlı günler başlayacak.

Meteoroloji'den Ramazan uyarısı: Rüzgarlı ve yağışlı hava geri dönüyor!
31 Mart 2022 - 08:59


Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Ramazan ayının ilk günlerine ilişkin hava durumu tahminlerini yayınladı. Bugünden itibaren özellikle Marmara Bölgesi’nde rüzgarın kuvveti artacak ve yağışlar kendini göstermeye başlayacak. Ramazan ayının ilk günlerinde ise yağışlar etki alanını genişletecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemizin doğu ve kuzeybatı kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Çanakkale, İzmir, Manisa, Kütahya ve Eskişehir çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Karadeniz’in iç ve yüksek kesimleri ile Doğu Anadolu’da yüksek kar örtüsüne sahip eğimli bölgelerde çığ riski bulunmaktadır. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor. Marmara ile Güneydoğu Anadolu'nun güneyinde toz taşınımı görüleceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ise iç ve kuzey kesimlerde 2 ila 4 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


YORUMLAR

  • 0 Yorum