Meteoroloji'den 5 günlük hava durumu uyarısı: Önce yağmur sonra kar!

Meteoroloji son hava durumu tahminlerini açıkladı. Tahminlere göre Türkiye'de yağmur etkili olacak. İlerleyen günlerde ise yağmur yerini kara bırakacak. Yağışların tüm yurtta etkili olması bekleniyor.

Meteoroloji'den 5 günlük hava durumu uyarısı: Önce yağmur sonra kar!
06 Mart 2022 - 09:13


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava durumu tahminlerine göre Mart ayında yağmur ve kar tüm hızıyla devam edecek. Yağışlar bugünden itibaren etkisini göstermeye başlayacak. Hafta ortasından itibaren ise kar bekleniyor. Kar kıyı kesimleri hariç tüm yurtta etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, Ege(Afyonkarahisar hariç), Akdeniz, İç Anadolu'nun güneyi, Doğu Anadolu'nun güneyi, Güneydoğu Anadolu, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu, Doğu Karadeniz'in doğusu ile Ankara, Eskişehir ve Düzce çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Hakkari ve Bitlis çevrelerinin karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların; Kıyı Ege ile Edirne Manisa çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı bekleniyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum