Meteoroloji'den 33 il için yağış uyarısı: Kar ve sağanak bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden 33 il için yağış uyarısı yapılırken, 6 il için kar uyarısı geldi. Meteoroloji'den yapılan uyarıya göre Doğu Anadolu Bölgesinde 29 Ekim’de kar bekleniyor

Meteoroloji'den 33 il için yağış uyarısı: Kar ve sağanak bekleniyor
28 Ekim 2021 - 19:44 - Güncelleme: 28 Ekim 2021 - 20:25
Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'na ilişkin hava durumu raporunu yayınladı. Yarın yurdun doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Meteoroloji'den yapılan uyarı şu şekilde:
29 Ekim Cuma günü yurdumuzun doğu kesimlerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sivas çevrelerinde beklenen yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların Malatya, Elazığ, Tunceli, Bingöl, Muş, Bitlis, Ağrı, Hakkari ve öğleden sonra Van çevreleri ile Erzurum'un güneyi, Diyarbakır'ın kuzeyi ve Şırnak'ın doğusunda yerel kuvvetli olması bekleniyor.

KAR YAĞIŞI UYARISI
Erzincan, Erzurum (il geneli karla karışık yağmur ve kar yağışlı), Kars'ın yüksek kesimleri ile Van'ın güneyinde (Başkale, Bahçesaray, Çatak) ve Hakkari'nin kuzeyinin yükseklerinde beklenen yağışların yer yer kuvvetli kar yağışı şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ve Batı Karadeniz'de yağış beklenmiyor. Marmara'nın doğusu, İç Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ile Batı Karadeniz'de sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Rüzgarın, Marmara Denizi ve Marmara Bölgesinin batısı ile Çanakkale çevrelerinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat), akşam saatlerinden sonra zaman zaman fırtına (70 km/saat) şeklinde eseceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında olacağı tahmin ediliyor.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum