Meteoroloji açıkladı: Günlerce sürecek sağanak yağmur! İşte il il hava durumu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, son hava tahmin raporunu açıkladı. Buna göre, Marmara ve Ege'de etkili olacak fırtınanın ardından tüm Türkiye'de yağış bekleniyor. Yurdun batısından giriş yapacak yağışlar, gelecek haftaya başına kadar sürecek ve tüm yurdu saracak.

Meteoroloji açıkladı: Günlerce sürecek sağanak yağmur! İşte il il hava durumu
06 Ocak 2022 - 09:44 - Güncelleme: 06 Ocak 2022 - 11:41


Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan hava tahminlerine göre yağışlı günler geliyor. Yarın ülkede geniş bir alanı etkilemeye başlayacak olan yağışlı hava, hafta sonu boyunca da devam edecek. Gelecek hafta başında yurdun batısında yağmur, doğusunda kar görülecek.

SİS VE PUSA DİKKAT
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Kıyı Ege ve Akdeniz bölge geneli ile Kırklareli, Edirne ve Manisa çevrelerinin sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Gece ve sabah saatlerinde doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı, iç ve doğu kesimlerde yer yer pus ve sis hadisesi görülmesi bekleniyor.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI
Rüzgarın Marmara ile Kuzey Ege kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına (40-70 km/saat) şeklinde, Orta Karadeniz kıyı kesiminde kuvvetli(30-50 km/saat) esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
 

YORUMLAR

  • 0 Yorum